30.3 C
Antalya
Salı, Temmuz 27, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

TURİZM HAFTASINDA DÜNYA TRENDLERİ KONUŞULDU

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından Tuzim Haftası Etkinlikleri kapsamında, Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Nuri Özaltın Konferans Salonu’nda, “Dünya Turizminde Yeni Trendler, 2014 Yılından Beklentiler” konulu 2014 Turizm Haftası Paneli gerçekleştirildi.
Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Akın Aksu’nun oturum başkanlığında turizm sektörünün önemli isimlerinden AKTOB ve Antalya Tanıtım A.Ş Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, Rixos Hotels Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Volkan Şimşek , Sun Express Havayolları Satış ve Pazarlama Müdürü Emre Bahtoğlu ile ICF Airports’un yeni yönetim kurulu üyesi  Abdullah Keleş konuşmacı olarak katıldı. Panele Üniversite öğrencileri büyük ilgi gösterirken, panel sonrasında soru cevap kısmında da panelistler öğrencilerin sorularını yanıtladılar. Toplantıya Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel de katıldı.Panel açılışını ve yöneticiliğini yapan Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Aksu , her yıl olduğu gibi bu yılda turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Dünya Turizminde Yeni Trendler, 2014 Yılından Beklentiler’ panelini düzenlediklerini söylerken, dünyada yılda 1 milyar civarında insanın çeşitli nedenlerle gezdiğini, yapılan projeksiyonlara göre 2030 yılında da dünya nüfusunun yüzde 23’ünün turizm hareketlerine katılacağını ifade etti. Aksu konuşmasında, ayrıca Türkiye’nin, dünyada yabancı ziyaretçi sayısında 6, turizm gelirleri bakımından da 12’nci sırada olduğunu belirtti.Türkiye’de tatile hala gazete ilanlarıyla karar verildiğini ancak bazı bazı ülkelerde artık gazete yoluyla değil, daha çok internet ve sosyal medya yoluyla tatil planı yapıldığını dile getiren AKTOB ve Antalya Tanıtım A.Ş Başkanı Yusuf Hacısüleyman, “ İnsanların bilgi ve deneyim paylaşımı başka insanlar üzerinde oldukça etkili.Akıllı telefonlar sayesinde insanların artık her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşıyor. Bu bakımdan dijital çağa ayak uydurarak Antalya’nın dijital markette yerini alması gerekiyor”

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen yaptığı konuşmasında çevre duyarlılığına dikkat çekti. Şen, çevre olmazsa turizm diye bir şeyin olamayacağını, bu nedenle çevrenin korunmasına önem verilmesinin gerektiğine dikkat çekti.

Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Volkan Şimşek ise turizmde değişen trendleri özetlerken, artık misafir beklentisini iyi analiz edebilen ve buna göre önlem alıp kendini geliştiren otellerin daha çok kazanmaya başladıklarını ifade etti. Müşteri trendinin “parası az, vakti çok” ve “parası çok, vakti az” şeklinde ikiye ayrıldığına dikkat çekti.Volkan Şimşek “ Artık otellerde akıllı odalar gelişmeye başladı. Teknolojinin hat safhada olduğu, tek düğme ile ışıktan ısıya kadar birçok konforun sağlandığı odalar geliştiriyor ve bu da müşteriler tarafından çok tercih ediliyor” dedi.

Sun Express Havayolları Satış ve Pazarlama Müdürü Emre Bahtoğlu ve ICF Airports’un yeni yönetim kurulu üyesi  Abdullah Keleş de panelde havada ve havaalanlarında Dünya Turizminde Yeni Trendler, 2014 Yılından Beklentileri anlattılar. Panelistlere toplantı sonrasında Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel tarafından birer plaket verildi ve günün anlamı adına bir toplu fotoğraf çektirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER