Turizmciler, Alternatif Turizm Peşinde! 

Güncel 14 Eylül, 15:22'de eklendi

Turizmciler, Alternatif Turizm Peşinde!

Turizmciler, alternatif turizm arayışı için Ahmetler Kanyonu geçişi gerçekleştirdi. Bu Turizmin Başkenti Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan kanyonun büyük bir turizm değeri olabileceğini belirtiler. Geçiş sırasında kanyonunun güzelliklerini keşfeden turizmciler, bu değerin alternatif turizme kazandırılması gerektiğinin altını çizdiler.

 

Ziyaretçiler İçin Yaz Ayları En Uygun Zaman

Sirius Deluxe Otel Genel Müdürü İsmet Ergüleç ile birlikte  Osman Yılmaz, Yaşar Yiğit Kaçmaz ve Hüseyin Türkeli Ahmetli Kanyon geçişini gerçekleştirdiler.

İsmet Ergüleç, kanyon hakkında şu bilgileri aktardı. Ergüleç;“Antalya’nın Manavgat İlçesi’nden yaklaşık 35- 40 dakikalık bir araç yolculuğuya kanyon girişine ulaşabiliyor. Kanyon ismini yakınında bulunduğu Ahmetler Köyü’nden alıyor. Kanyon,Toros Dağları’nın Güney Yamacı’nda, deniz seviyesinden yaklaşık 700 metre yükseklikte yer alıyor. Kanyon içinde yürüyerek gezinti pek mümkün olmadığından yüzme ekipmanları ve koruyucu ekipmanlara ihtiyaç var. Kanyon içinde dar geçitler, dehlizler, küçük mağaralar mevcut. Ziyaret için yaz ayları en uygun zaman. Kanyon 5 kilometre uzunluğunda. 400 metreye varan  yamaç derinliğiyle Akdeniz’in en derin kanyonu. Karpuz çayının, Ahmetler suyu kolu, ağustos ve eylül aylarında durgun, diğer aylarda akıntılı. Biz bu kanyaonun alternatif turizm için çok büyük değer olduğunu düşünüyoruz.” sedi. Ve  bu değerin turizme kazandırılması gerektiğini vurguladı.

 

turizmciler

Sirius Deluxe Otel Genel Müdürü İsmet Ergüleç- Ahmetller Kanyon Geçişi

 

 

 

 

 

 

 

 

ATF’den Fark Yaratacak Teknoloji

 

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Antalya Turizm Fuarı, 26-27 Ekim 2020 tarihinde en önemli kaynak pazarların paydaşları ile turizm endüstrisini bir araya getirmek üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. ATF, Türkiye’de ilk ve tek olacak 360 derece turizm fuar konseptiyle fuarcılık alanındaki iddiasını ortaya koyacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.