TURİZMCİLER MORAL ARIYOR !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 7 Ocak, 15:06'de eklendi

2016’ya girdiğimiz şu günlerde turizmciler de çalışmalarına yoğun bir şekilde hız verdi. Son dönemde yaşanan Rusya krizi, terör olayları ve ülkemiz etrafında yaşanan olumsuzluklardan adeta bunalan turizmciler, yeni pazar arayışına girerken moral arıyor.

 

2016 sezonundan beklentilerini paylaşan Antalyalı turizmciler, bu sezon zor bir yıl olacağını belirtirken, iyi bir satış stratejisinin uygulanmasının gerekliliğine değindiler. Turizmciler, işlerini iyi yapan işletmelerin bu yıl daha rahat bir sezon geçireceği görüşünde. İşte Antalyalı turizmcilerin 2016 sezonu hakkında beklentileri ve düşünceleri:

Ezgican Aydoğan – Nashira Otel – EHA Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili

deg_ezgicanaydogan

“Umudumuzu yitirmememiz gerekiyor. Bu sezon işlerini iyi yapan, günlük değil de uzun vadeli düşünen, yıllarca planlamasını yapıp buna göre satış stratejisi belirlemiş olan işletmelerin başarılı olup ayakta kalacaklarına inanıyorum. Bu sene sınav senesi. Türkiye bu krizleri her zaman yaşadı ve gördü. Biz bu sınavlardan çok geçtik. Artık pazar daralıyor. Bununla birlikte yeni tesisler de yapılmaya devam ediyor. Bundan sonra artık işinde iyi olanların zamanıdır.”

Fırat Küçüktezcan – Porto Bello Hotel Satış ve Pazarlama Müdürü

deg_firatkucuktezcan

“2016 yılında tüm turizm camiasında olduğu gibi bizlerin de morale ihtiyacı var. Umarım 2016 yılı herkesin hayallerini gerçekleştirdiği, beklenilen hedeflere ulaşılan bir yıl olur”

Burak Akpınar – IATI Global İş Geliştirme Direktörü

deg_burakakpinar
“Zor bir yıl olacak. Bu sene online biraz daha ön plana çıkacak. Biz tur operatörlerinin durumu zaten ortada. Herkes için hayırlısı olsun. Online çalışan bir firmayız ve bunu da savunuyoruz.”

Aydın Yaşayacak – ANEX Operasyon Müdürü

deg_aydinyasayacak

“2016 yılı ANEX için malum krizden dolayı biraz daralma ile geçecek ama biz mevcut pazarlarımız olan Ukrayna, Kazakistan ve Avrupa pazarları ile birlikte yine 250 bin bandında operasyon yapmayı planlıyoruz. Umarım 2017, 2016 ve 2015’i hiç aratmaz. Son dönem kriz sonrası yaşanan olaylar ile ilgili girişimlerimiz devam ediyor. Şu anda net bir şekilde bir şey söylememiz doğru olmaz ama gerek oradaki yetkili arkadaşlar gerekse buradaki yönetim kurulumuz gerekli girişimlerde bulundu. Kısa bir süre içerisinde çözüleceğini umuyoruz”

Tolga Barış- Limak Limra Otel Satış Pazarlama Grup Koordinatörü

deg_tolgabaris
“2016 sezonu zor olmasına rağmen var gücümüzle çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Pazarlamamızı da buna göre yapacağız. İnşallah her şey güzel olur ama zor bir sezon bizi bekliyor. Elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz.” (Halil Öncü)
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.