Turizmcilere 9 Gün Bayram Tatili Sevinci

Güncel 19 Nisan, 10:12'de eklendi

Turizmcilere 9 Gün Bayram Tatili Sevinci

Ramazan Bayramı tatili, Cumhurbaşkanlığı kararı ile birleştirilerek 9 güne çıkartıldı.

tatil

Turizmcilerin merakla beklediği bayram tatilinin süresiyle ilgili karar nihayet verildi

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanlar, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 9 gün idari izinli olacak. İzinler, 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam günü kapsayacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 9 gün tatilinin uygun görüldüğü belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzun Bayram Tatili Egeli Turizmcilerin Yüzünü Güldürecek

Uzun Bayram Tatili Egeli Turizmcilerin Yüzünü Güldürecek

Ramazan Bayramı tatilinin Cumhurbaşkanlığı kararıyla dokuz güne çıkarılması turizmcileri sevindirdi. Kararı memnunlukla karşıladıklarını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Bayram tatiline çıkacak yerli turist önceki tatillerde olduğu gibi daha çok Ege’yi tercih edecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarında tüm çalışanların Ramazan Bayramı dolayısıyla 9 gün idari izinli sayılması kararlaştırıldı. Ramazan Bayramı tatiline ilişkin idari izin yazısı tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderildi.

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Ramazan Bayramı tatilini dokuz güne çıkaran Cumhurbaşkanlığı kararını memnunlukla karşıladıklarını söyledi. “Cumhurbaşkanlığının idari izin kararı sektörün beklediği karardı, teşekkür ediyoruz” diyen İşler, şu görüşleri dile getirdi:

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.