TURİZMDE ALTERNATİFİ OLMAYAN BİR ÜLKEYİZ!

Güncel, Sektörel Haberler, slide 25 Mart, 16:19'de eklendi

Antalya’nın Manavgat İlçesi Sorgun-Titreyengöl’de bulunan Nashira Otel’in sahibi EHA Grup Yönetim Kurulu Başkanı olan ve aynı zamanda TİSOYAB ( Antalya Manavgat Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği ) Başkanlığını yürüten Hüseyin Aydoğan yaptığı açıklamasında, bir karamsarlık içinde olduklarını ancak tatili düşünen Avrupalı turistin Türkiye’yi seçeceğine inandığını söyledi.

h_aydogan1 (2)

Aydoğan  “Bizde de diğer otellerde olduğu gibi bir karamsarlık mevcut. Ama diğer rakip ülkeleri bizden daha iyi olmadıkları için Avrupalı misafirlerin bizi seçecekleri kanaatindeyim. Hem doğal ortamı ile hem tesis ve hizmet kalitesi ile büyük bir özveri içinde hizmet verildiği için, her şeye rağmen Avrupalı turist Türkiye’yi seçecektir. Biz gelen turisti müşteri değil, misafir gözü ile karşılıyoruz. Terörün geçici olabileceğini ve her yerde olduğunu da düşünen tatilci rotayı Türkiye’ye çevirecektir ”

Her şeye rağmen tatil düşünen Avrupalı misafirlerin Türkiye’yi tercih edeceğini düşünüyorum!

Son dönem yaşanan terör olaylarını ve turizme yansımalarını da değerlendiren Aydoğan, “ Dünya’da bir terör sorunu var. Son olayları da maalesef izliyoruz ve yaşıyoruz. Son Brüksel’de yaşanan terör sadırlıları ve ülkemizde gerçekleşen terörist saldırıları turizmi mutlaka etkileyecektir. Geçtiğimiz günlerde bir Meksika ziyaretim olmuştu. Burada kaldığımız bir turistik bölgenin oldukça boş olduğunu gördüm. Nedenini sorduğumda ise Amerika ve Kanadalıların güneye güvenlik olmadığı gerekçesi ile inmediklerini öğrendik. Dünyada teröre karşı bir korkaklık olduğunu görüyoruz. Ülkemiz, sınırında savaşların olduğu ve terörün yaşandığı bir bölgede. Her şeye rağmen tatil düşünen Avrupalı misafirlerin Türkiye’yi tercih edeceğini düşünüyorum. Çünkü diğer rakip ülkeleri yanında son derece daha güvenliyiz. Güvenlik açısından dışarıya karşı politikamızı da düzletir ve net bir politika koyarsak, kaybettiğimiz ve kötü geçecek bir yılı toparlama imkanımız olacaktır. Bunun için gerek iktidar, gerek muhalefet, tüm partiler ile ulusal birlik, ulusal güvenlik açısından işbirliği yapmak ve dışarıya karşı bütünlüğü sağlamak zorundalar. Bunu sağladığımız, kanunlara uyduğumuz zaman her şeyin daha iyi olacağına inanıyorum” dedi.

Türkiye gibi bir turizm ülkesi yok!

Türkiye’nin dünyada en gelişmiş otelcilik bilgisine sahip olduğunu da ifade eden Hüseyin Aydoğan, “Avrupalılar da bunu çok yakından biliyor. En temiz su, en bol yemek, en bol güneşi olan ve bu enleri çoğaltabileceğimiz sayısız nedene ve iklimi de güzel olan ülkemiz her zaman tercih sebebidir. Hiç kimse bu karamsar gidişin böyle gideceğini düşünmesin. Şu anda araştırmalarımıza göre müşteriler beklemede. Bunlar mutlaka gelecek. Ama % 3 kayıp % 5 kayıp olur. Bundan fazla kayıp olmaz.  Bunun için herkes umutlu olsun. Çünkü ülkemizin alternatifi yok. Yine Avrupalı ya da Ruslar bizim ülkeyi seçecektir” dedi.

Almanya’da yeni yatırım: Karlsruhe şehrinde Nashira Suit Tower!

Almanya’da yeni gerçekleştirdikleri otel yatırımı hakkında da bilgiler veren Hüseyin Aydoğan,”Almanya’nın güney batısında, Baden-Württemberg eyaletine bağlı, Fransız-Alman sınırındaki Karlsruhe şehrinde Nashira Suit Tower adlı bir otelimiz var. Burası turistik, yer altı kaynakları ile de adından söz ettiren, Romalılardan kalma eserlerin bol olduğu turistlerin ilgi gösterdikleri bir bölge. Otelimiz dünyada eşi benzeri olmayan güzel bir projeye sahip.  Otelimizin yapısı Hip hotel konseptinde, lüks dizaynı ile tek odalı ve açık arttırma ile satışı yapılıyor.  Burada konaklamanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyoruz.  Biz bu tarihi eser olan ve 1877 yılında yapılmış olan su deposunu restore ederek konaklama ünitesine çevirdik. Dış ve iç yapısı ile oldukça egzotik bir havası var” diye konuştu.

Halil ÖNCÜ-MANAVGAT

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.