TURİZMDE BEKLEMEYE SON !

Turizmde Beklemeye Son Veren Sistem Paxcloud sistemi ve sistemin partnerlerinin tanıtımı Antalya’da San Tourism Software Group Binası’ndaki basın toplantısı ile gerçekleşti. tatil amacı ile seyahat eden insanların yolculuk süresince hayatlarını kolaylaştırma ve havalimanlarında bekleme sürelerini amaçlayan sistem Sistem ilk olarak GIATA, Bewotec, Paximum, SAN TSG, Traffics, Schmetterling ve Tatil Sepeti gibi yüksek potansiyelli firmalar tarafından kullanılacaktır.

DSC_0014

Paxcloud, Tatil amacı ile seyahat eden insanların yolculuk süresince hayatlarını kolaylaştırma ve  havalimanlarında bekleme sürelerini düşürmeyi amaçlayan Otela Enterprise Systems tarafından hazırlanmış bir yazılımdır.

Sistem kişiye özel barkodun tanımlanması ile beraber Seyahat edecek kişinin bilgilerini, rezervasyon yaptırılan Seyahat Acentesinden, uçuşun gerçekleşeceği Havayolu Firması ve konaklama yapılacak Oteller tarafından kullanılan programla entegrasyonu mantığı ile çalışmaktadır.  Misafir rezervasyonunu Seyahat Acentesinden yaptırdığı anda Otel misafirin tüm detaylarını Hotel2Sejour sistem entegrasyonu ile kendi yazılım sisteminde görebilecek,  otel tarafından misafirin oda numarası belli olduğu yada girişin gerçekleştiği anda Tur operatörünün sisteminde görülecek,  Havayolu tarafından yapılan Check In ve Check Out işlemleri Tur Operatörü ve Otel tarafından görülebilecektir.  Ayrıca programın bir parçası olan Bagaj takip sistemi ile valizlerin kaybolması gibi sorunun engellenmesi hedeflenmiştir.

DSC_0023

Sistem ilk olarak 2013 yılında Öger Tur ile yapılan ortak çalışma ile test edilmiştir. Bu çalışmada özellikle Havaalanlarında yolcuların bekleme sürelerinin 1 saatten 14 dakikaya kadar düştüğü görülmüş ve kullanıcılar tarafından son derece memnuniyetle karşılandığı anlaşılmıştır.

2016 yaz sezonu için yapılan anlaşmalar çerçevesinde  Almanya, Avusturya, İsveç, Hollanda Polonya ve Türkiye’de yapılan rezervasyonlar için Paxcloud Bilgi paylaşımına başlanılması hedeflenmektedir. Bu dönem içerisinde Sistemin Türkiye Turizm pazarına entegrasyonu için gerekli tüm hazırlıklar yapılmıştır.

Sistem Avrupa da yaşayan Türk kökenli işadamı Atilla TAŞBAŞI tarafından kurulmuştur.  Yaklaşık 3 yıllık bir araştırma ve test edilme süresinin sonucunda kullanıma hazır hale getirilmiş olan sistem Turizm profesyonelleri tarafından son derece olumlu eleştiriler almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here