Turizmde Bir Devir Daha Sona Erdi!

Güncel 12 Mart, 11:46'de eklendi

Dünya dijitalleşmeye doğru hızla ilerliyor. Gelecekte kağıtlar yok olacak, elektronik aletlerin arasında yaşayıp gideceğiz. Doğa dostu olarak, kağıtların azalmasından ve daha az ağaç kesilmesinden son derece mutluyum. Elektronik ortamda bir takım önemli işlerimizi çözmemiz de son derece hayatımızı kolaylaştırıyor.

turizmde

Her gün eski alışkanlıklarımızın yerini yeni elektronik ortama aktardığımız sistemlerle karşılaşıyoruz. Buna bir yenisi daha ekledi. Ne mi o diye soracak olursanız, sıkı durun turizm profesyonelleri,artık idari cezalarınızı size elektronik ortamda  bildirilecek. Aman gözden kaçırmayın, idari ceza için bildirim kağıdı da gelmeyecek.

 Peki, Nasıl işleyecek bu sistem? sorularını  duyar gibiyim.

İşte cevabı:

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, “Turizmi Teşvik Kanunu Hükümleri Uyarınca Verilen İdari Para Cezalarının Tebligatının Elektronik Ortamda Yapılmasına İlişkin Tebliğ” Resmi Gazete’de yayımlandı. An itibariyle yürürlüğe girdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kendilerine tebliğe elverişli elektronik adres kullanma zorunluluğu getirilenler ile elektronik tebligat yapılmasını talep edenler, Elektronik Tebligat Sistemi’nden yararlanabilecek.

Kendisine elektronik ortamda tebliğ yapılabilecek olanlar, elektronik tebligat adresi alarak Elektronik Tebligat Sistemi’ni kullanacak.

Elektronik imzalı tebligat, muhatabın elektronik ortamdaki adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda tebliğ edilmiş  olarak kabul edilecek.

Gönderilen belgeler için muhatabına ayrıca kağıt ortamında tebliğ gelmeyecek.

 

Eee, turizmde bir devir daha sona erdi, siz de alışın artık şu dijital ortama!

 

 

Ruslar Turizm İçin Çok Bonkör

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.