Turizmin Duayenlerinden Gençlere Tavsiyeler…

Güncel 25 Mayıs, 14:01'de eklendi

Turizmin Duayenlerinden Gençlere Tavsiyeler…

 GM Talks “The Bayram” temasıyla Ramazan Bayramı’nın birinci günü turizmcilerin bayramını kutlamak için canlı yayındaydı. Bu yıl ilk kez kucaklaşamadıklarımızın bayramını canlı yayından kutladık….

GM TALKS’un dünkü programın ilk bölümünde duayenlerle buluştuk, ikinci bölümde ise  profesyonellerimizi ağırladık. Onlarla hem bayramlaştık, hem de kısa bir turizm sohbeti gerçekleştirdik.

Programın ilk bölümünde turizmin iki duayen ismi Ruhi Çuhadaroğlu ve Yaşar Sunal ile bir araya geldik. Onların bayramlarını kutladık. Turizmin duayenlerinin genç turizmciler için tavsiyelerini keyifle dinledik.

İşte Duayenlerin Genç Turizmcilere Tavsiyeleri:

“Kendilerinden Başka Kimseye Güvenmesinler”

Ruhi Çuhadaroğlu;  “Kendilerinden başka kimseye güvenmesinler, en az  iki ya da üç dile hakim olsunlar. Bilgisayarı iyi derecede bilsinler. Dünyayı ve teknolojik gelişmeleri takip etsinler. 30 ile 40 yaş aralığında olan yöneticiler, mutlaka enternasyonel bir otel deneyimini yaşasınlar. Çünkü bu sistem ve standartları öğrenmek için kendilerine fayda sağlayacaktır.” dedi.

Dünyayı Takip Etmeden Otelci Olunmaz

Yaşar Sunal; “Gençler mutlaka kendilerine ait zamanları yaratmalılar. Bu zaman diliminde sevdikleri bir hobi ile uğraşsınlar.  İster turizmci olsunlar, isterse başka bir sektörde olsunlar kendilerini işe boğmasınlar. Mesleki anlamda ise dünyayı takip etmeden otelcilik yapmak anlamsız. Mutlaka dünyayı takip etsinler.” tavsiyelerinde bulundu.

Onların Bize Yetişip Geçeceklerine İnansınlar

Konuşmasının devamında işletme sahiplerine seslenen Yaşar Sunal; “ Bu dönemde gözlemlediğim bir konuda  işletme sahiplerinin yeni yetişen gençlerimize güvenmeyerek bir takım araştırmaları kendilerinin yapması. Bunu artık bıraksınlar. Yeni dinamik ve hızlı hareket eden genç profesyonellerimiz var. Onlara güvensinler, yeni nesil turizmcilerin onlara yetişip hatta onları geçeceklerini  kabul etmeliler.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.