18.3 C
Antalya
Perşembe, Ekim 21, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Turizmin Kalbi 27 Ekim’de daha güçlü atacak

27-28 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşecek olan ATF21 için geri sayım başladı. 20 ülkeden 2000 acente yetkilisi bekleniyor.

Turizm profesyonellerini Anfaş Antalya Fuar Merkezi’nde bir araya getirecek olan ATF Antalya Turizm Fuarı’nın Yaratıcısı ve GM CENTER & GMT FUARCILIK Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral ile fuar hakkında konuşma fırsatı bulduk.

Turizmin Kalbi Antalya Turizm Fuarı 27-28 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşecek. Bu yıl ki fuarda turizm camiasını neler bekleniyor?
Evet, sizin de dediğiniz gibi ATF21 27-28 Ekim 2021 Antalya’da gerçekleştireceğiz. Antalya Turizm Fuarı olarak, Türkiye Turizminin çalıştığı tüm pazarların önemli aktörlerini ve segmentlerini kurumsal olarak yerinde pazarlama temasıyla evimizde buluşturarak, Türkiye Turizmi adına inovatif yapımızla fark yaratacağız.

TURİZM MEMLEKET MESELESİDİR

Fuar hazırlıklarına tüm hızla devam etmekteyiz. Turizmin kalbi ATF ile 27 Ekim’de Antalya’da daha güçlü atacak. Fuar, B2B görüşmelere, panellere ve muhteşem etkinliklere ev sahipliği yapacak ve 2022 turizm sezonunun ilk fuarı olarak ilk sözleri söylenecek. ATF21’deki amacımız, katılımcı ve ziyaretçileri ile 2022 yılında toplamda 10 Milyar Dolar’ın üzerinde hacim yaratacak kurumları bir araya getirmek. Türk Turizmine ivme kazandıran aktörleri Antalya’da buluşturacak olmanın heyecanı içindeyiz. Turizm bizim için her zaman memleket meselesi olmuştur ve pandemide dahi tüm dünya durmuşken biz bugünde olduğu gibi Türk Turizmine tüm gücümüzle ve imkanlarımızla sahip çıktık. En büyük hedefimiz, Türk turizminin oyun kurucu ülke olarak uluslararası alanda gücünün pekişmesi ve Antalya’nın da turizmin kalbi olarak bölgenin en dinamik fuarına ATF ile kavuşmasıdır.

ATF’de bir dikkat çeken konu da sektör analizleri… Bu yıl için sizden kısa bir bilgi alabilir miyiz?
ATF, 2019 yılında ilk defa sivil insiyatif ile gerçekleştirilmiş olan Swott analizlerine bu yıl da bir çok konu ve yenilikleri ile devam edecek. Bu doğrultuda Antalya Turizm Fuarı panellerinde uzmanlık alanlarında önemli isimleri ağırlayarak durum değerlendirmelerine sahne olacak. İki gün boyunca sürecek olan ATF analizleri ile yurt içi ve yurt dışından gelen ve sektöre yön veren isimler, 10 farklı konu başlığında uzmanlıklarını ve Türk turizminin gelişimi için durum değerlendirmelerini katılımcılar ile paylaşacaklar.
İçeriği ve önemli panelistleri ile fuara damga vuracak olan ve dolu dolu gerçekleşecek panellerin konu başlıkları ise;
Tourism & Destination,
Tourism & Investment,
Tourism & Investment / Management,
Tourism & Sales / Operators – Europe,
Tourism & Sales / Operators – CIS,
Tourism & Sales / Operators – Domestic Market,
Tourism & Sales / Resort Hotels,
Tourism & Sales / Luxury Hotels,
Tourism & Sales / Health
Tourism Marketing & Technology.

Bu yıl ki fuar partner ülkeleri ve destinasyonları tanıyalım.
Antalya Turizm Fuarı, her sene partnerleriyle daha da güçleniyor. Katılımcı ağımızı her yıl genişleterek bu yıl da hem katılımcılarımız hem partner destinasyonlarımız hem de partner ülkelerimiz ile başarı çıtamızı yükselteceğiz. Fuarımızın bu yıl ki partner ülkeleri; Kıbrıs, İsveç ve Azerbaycan olurken partner destinasyonlarımız ise; Erzurum- Ejder 3200, Fethiye ve Alanya.

ATF21 de sanat ve kültürde ön planda olacak. Bu konudaki etkinlikleriniz nedir? Kısaca bahseder misiniz?
ATF21’in katılımcılarını ve turizm profesyonellerini kültür ve sanatla buluşturacağız. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Opera ve Bale Genel Müdürlüğü ile Antalya Turizm Fuarı işbirliğinde gerçekleşecek proje ile ATF’ de kültür ve sanat turizmine dikkat çekecek, sergi ile turizm sektörüne katma değer yaratacağız.

4 MEVSİM ANTALYA FOTOĞRAF YARIŞMASI

Ayrıca Fuar kapsamında ‘4 Mevsim Antalya’ adlı fotoğraf yarışması ile Antalya’nın doğal güzelliklerinin fotoğrafları ödüllendirilerek iki gün boyunca sergilenecek. Yarışmada ‘’Fotoğraflarımla Türkiye’nin turizmini tanıtmak benim yaşam şeklimdir. Ölene kadar ise Türkiye’yi tanıtmak için yaşayacağım” diyerek kendini turizm sektörüne adamış, Turizm fotoğraf sanatçılığının duayen isimlerinden merhum Halil Tuncer adına da özel ödül verilecek. Yine ATF21 süresi boyunca WineTolia işbirliğinde Türk şarabının tanıtımı da yapılacak.

Muhteşem bir gala ve ünlü Dj Burak Yeter ile sürprizleriniz olacak sanırım…
Evet, kesinlikle. 27 Ekim 2021 akşamı Nirvana Cosmopolitan’da ATF21 katılımcılarımıza ve seyahat acentelerimize gala yemeği düzenleyeceğiz. Fuarın kapanışını ise 28 Ekim 2021 akşamı Amon Hotel’de dünyaca ünlü DJ Burak Yeter’in canlı performansı ile gerçekleştireceğiz.
Teşekkür ederiz.

ATF21, Antalya Turizm Fuarı Program Akışı : 27/28 Ekim 2021
27.10.2021
Fuar Açılış Saati; 09:00
Fuar Protokol Açılışı; 10:30
ATF21 WORKSHOPS / 1.Gün
Protokol Açılışı ve Konuşmaları
Tourism & Destination Paneli; 13:00
Tourism & Investment Paneli; 14:00
Tourism & Investment / Management Paneli; 15:00
Tourism & Sales / Health ; 16.00
ATF21 Gala Yemeği (Nirvana Cosmopolitan); 19:00
28.10.2021
Fuar Açılış Saati; 09:00
ATF21 WORKSHOPS / 2.Gün
Tourism & Sales / Operators – Europe Paneli; 10:30
Tourism & Sales / Operators – CIS Paneli; 11:30
Tourism & Sales / Operators – Domestic Market Paneli; 12:30
Tourism & Sales / Resort Hotels Paneli; 14:30
Tourism & Sales / Luxury Hotels Paneli; 15:30
Tourism & Marketing / Technology Paneli; 16:30
ATF21 Kapanış Partisi / Dj Burak Yeter (Amon Hotels); 21:00

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
17 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,610BeğenenlerBeğen
17,900TakipçilerTakip Et
97AbonelerAbone

SON HABERLER