Türk Turizmi Dünya Basının Gündeminde

bayramda

Türk Turizmi Dünya Basının Gündeminde

Türkiye’nin turizmde başarıya ulaşmak için başlattığı pandemi yasakları ve sıkı önlemler uluslararası basının gündemine oturdu.İngiltere merkezli haber ajansı Reuters, “Başarı şansı azalırken Türkiye tam kapanma ile turizm dönemini kurtarma peşinde” başlığını kullandığı kapsamlı analizde Türkiye’de turizmin çok sert bir darbe aldığını yazdı. Türk ve Yabancı turizmcilerden hem Bakan Ersoy’un açıklamasına dair ve hem de sezona dair yorumlarını aldı.jans, “Erken rezervasyon büyük darbe aldı. Sezonu kurtarmak için Mayıs’ın ortasına kadar tam kapanma geldi. En çok turistin geldiği Rusya, uçuş yasağını genişletebilir” yorumunu yaptı.

şampiyonları

Reuters’a konuşan seyahat acentaları da bu yılın geçen yıldan daha iyi olmayacağından endişe duyuyor.

Özellikle Türk ve Rus turizm acentelerinin Ağustos ayına kadar zor zamanlar geçireceğini ifade ediyor. , Ajansa konuşan bir turizmci, “Tam kapanma kararı muhtemelen yaz sezonunu kurtarmayabilir. Eğer hükümetin umut ettiği gibi Mayıs sonuna kadar 5.000 vakanın altına düşerse, ülkelerin Türkiye’ye karşı seyahat yasaklarını kaldırması zaman alabilir. Temmuz ayını da kaybetme ihtimali yaşanabilir. ” dedi.

Reuters’a haber ajansına turizmciler Türk Turizmi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Moskova’daki bir turizm acentasında yönetici olarak çalışan Yan Starostina da, “Ruslar hala Türkiye’de tatil diyor , fakat bunun Ağustos’a kadar mümkün olmayabilir. “şeklinde konuştu.

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un 30 milyon turist açıklamasına Türk Turizmcilerden Yorum

Türk turizmciler, “Bu çok iyimser bir tahmin. Şu an yaklaşık Türkiye’deki 12 bin tur acentesinin yarısı faaliyetlerini durdurdu. Birçoğu borçlarını ödeyemez durumda” ifadelerine yer verdi.

Antalya’daki bir otelde satış müdürü olarak görev yetkili, tam kapanmanın geç geldiğini söyledi. Fakat iyi olacağını ifade etti. “Eğer Rus turistler gelmezse çok ciddi iflaslar olabilir. Sektörde işten çıkarmalar yapılabilir. şeklinde konuştu.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir !

Bakan Ersoy 1 Haziran Sezonu Açacağız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here