TÜRKİYE ALTERNATİFİ RUSLAR İÇİN ÇİLEYE DÖNDÜ !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 29 Nisan, 14:14'de eklendi

Türkiye alternatifi Ruslar için çileye dönüştü

 Rusya yönetiminin uçak krizi yüzünden vatandaşlarına Türkiye’de tatil yapmalarını yasaklaması alternatif güzergah Yunanistan’da vize çilesine dönüştü.

Rusya’da uzun Mayıs tatilini Türkiye yerine Yunanistan’da geçirmeyi planlayan binlerce Rus, zamanında vize alamadığı için tatili evde geçirmek zorunda kalacak.

Türkiye alternatifinin daha şimdiden büyük problemler yaratmaya başladığınıMoskova‘da duyuran Rusya Turizm Birliği Sözcüsü İrina Türine, “Bu yıl Mayıs tatilini Türkiye yerine Yunanistan’da geçirmeyi düşünen çok sayıda vatandaşımız Shengen vizesi yüzünden tatilleri kabusa dönüştü. Daha bir ay önceden vize başvuruları yapılmış olmasına rağmen pasaportlara vize konmadı.

Ne zamana vize alınacağı da belli değil. Turizm acentelerinden Yunanistan turu satan vatandaşlarımız bu gidişle 10 günlük Mayıs tatilini evinde geçirmek zorunda kalacak. Turizm firmaları kimi müşteriler için uçuş tarihi değiştirmeyi kabul ediyor. Ancak ilerleyen günlerde de vizelerin verileceği garantisi yok” şeklinde konuştu.  24 Kasım 2015 tarihinde Rus savaş uçağının Türkiye hava sahası ihlali yüzünden Türk jeti tarafından vurulması ardından Rusya yönetimi “Türkiye’ye gitmenizi tavsiye etmiyoruz” talimatı yayınlamıştı. Rusya’da faaliyet gösteren turizm şirketlerine de Türkiye turu satışı yapmalarını yasaklamıştı.HÜRRİYET-Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.