Türkiye Festivali Bu Hafta Sonu Moskova’da

Güncel 13 Haziran, 09:37'de eklendi

Türkiye Festivali Bu Hafta Sonu Moskova’da

Türkiye Festivali, 14-16 Haziran tarihleri arasında Moskova’da gerçekleşecek.

Moskova

Krasnaya Presnya Parkı’nda düzenlenecek festivalin açılışı 14 Haziran Cuma günü saat 18.00’da gerçekleşecek. Festival, Rusya-Türkiye Kültür ve Turizm Yılı kapsamında düzenlenecek. Mehter Takımı, Türk sanatçılar ve ekipler ile Rus pop müziği temsilcileri festivalin ana sahnesinde müzikseverlerle bir araya gelecek.

Festival 3 gün sürecek. Türkiye’nin en önemli yapıları sergilenerek, en cezbedici turistik yerler, efsanevi gelenekler, meslekler ve sanatlar tanıtılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATOR: Türkiye İle Rekabet Edilemiyor!

ATOR: Türkiye İle Rekabet Edilemiyor!

ATOR’dan yapılan açıklamada, Mısır dahil olmak üzere hiçbir alternatif destinasyonun kaliteli servisi ucuza sunmayı başaran Türkiye ile rekabet edemediği belirtildi.

Türkiye, Rus turistlerin yaz tatili tercihlerinde zirvedeki yerini koruyor. Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR, turizm sezonuna dair ilk verileri açıkladı. Buna göre paket turlara olan talep geçen yıla göre yüzde 10 arttı. En fazla Türkiye ve Rusya turları talep görüyor.

Rusyalı tatilcilerin seyahat için ikinci tercihi ülke içi turlar oldu. Rus plajlarına yönelik rezervasyonlar geçen yıla kıyasla yüzde 5 ile 20 arasında artış gösterdi.

Üçüncü sırada Tunus var. Rus turistlerin bu ülkedeki tercihi Hammamet ve Suss.

Kommersant gazetesinin haberine göre, Rus turizmciler Türkiye turu fiyatlarının yüzde 25-30 oranında artacağını tahmin ediyor.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.