Türkiye, Kış Turizmiyle Ön Planda Olacak

Güncel 24 Kasım, 17:29'de eklendi

Türkiye, Kış Turizmiyle Ön Planda Olacak

Türkiye’nin önde gelen kayak destinasyonları Bursa Uludağ, Kayseri Erciyes, Bolu Kartalkaya ve Erzurum Palandöken’deki kış otelleri aralıkta sezonu açma hazırlıkları yapıyor. 5 yılı aşkın süredir Rusça konuşulan ülkelerde tanıtım yapan kış otelleri, bu yıl pandeminin de etkisiyle ön planda olacaklar.

kış turizmi

Bu otellerin en büyük rakibi olan Alplerdeki İsviçre, Fransa, İtalya gibi kayak destinasyonu ülkeler havayolu trafiği kapalı. Rusya ve Ukrayna’daki tur operatörleri rotayı Türkiye’ye çevirdi.Bu yıl yurt dışına kayağa gidemeyen yerli turistin de Türkiye’deki kayak destinasyonlarını tercih edeceğini belirten sektör temsilcileri, salgın nedeniyle aksi bir durum oluşmadığı sürece hareketli bir sezon beklediklerini vurguluyor.

Kış Turizmi Ön Planda

Sabah Gazetesi’nden Betül Alakent’in haberine göre; Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Murat Cıngı, bölgenin tarihinin en yüksek yurt dışı ön rezervasyonunu aldığını belirtti. Daha önce bölgeye Rusya ve Ukrayna’dan Coral Travel’ın charter uçuş yaptığını aktaran Cıngı, “Bu yıl Pegas Touristik, Join Up ve Pac Group da charter sefer yapacak. TUI ve Anex Tour ise otellerde yer bulmakta zorlandıklarını söylediler. Şu an hem dağ hem de şehir otellerimizin yüzde 80’i için ön rezervasyon yapılmış durumda” dedi. Polonya’dan da haftada iki charter sefer düzenleneceğini anlatan Cıngı, “Ukrayna Havayolları haftada üç, Sky-Up Havayolları da haftada iki tarifeli seferlerle Kayseri’ye uçacak. Tarifeli ve charter olmak üzere haftada 10 uçak inecek. 3 binin üzerinde yabancı turist gelecek” diye konuştu.

Türkiye İlk 10 Ayda Kaç Turist Ağırladı?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.