“TÜRKİYE’DE TATİLİN REKLAMINI YAPIYOR” DİYE RUS WEB SİTESİ MAHKEMEYE VERİLDİ…

Güncel, Sektörel Haberler, slide 26 Ocak, 11:00'de eklendi

Türkiye’ye tur satışlarının “can güvenlik riski” gerekçesiyle yasaklandığı Rusya’da emsal teşikil edecek bir adım daha atıldı. Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Hakları Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), bir Rus turizm sitesini, Türkiye’deki tatil yerlerini tanıtıp reklamını yaptığı gerekçesiyle mahkemeye verdi.
Sadece değil dünyanın önde gelen destinasyonlarının tanıtımını yapan turbezgranic.ru (‘sınırsız tur’ anlamında) adlı siteye bu sabah ulaşım mümkün olmadı.
Rospotrebnadzor’dan yapılan açıklamada, denetimler sırasında  yasağa aykırı olarak Türkiye turlarının promosyon ve tanıtımının yapılması nedeniyle mahkemeye başvurulduğu vurgulandı.
24 Kasım’da Türk jetlerinin bir Rus savaş uçağını düşürmesi sonrasında Rusya terör tehdidi gerekçesiyle Türkiye turlarının satışını yasaklamış, charter uçuşlarını ise tamamen durdurmuştu. Rusya vatandaşlarının tarifeli seferlerle Türkiye’ye gitmeleri ve ferdi olarak tatil yapmalarının önünde yasal bir engel bulunmuyor.

– See more at: http://www.turkrus.com/160074-%E2%80%9Cturkiye%E2%80%99de-tatilin-reklamini-yapiyor%E2%80%9D-diye-rus-web-sitesi-mahkemeye-verildi-xh.aspx#sthash.LDyYpbKs.dpuf

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.