Türkiye’nin İlk Turizm Ansiklopedisi Yayında

Güncel 28 Mayıs, 14:47'de eklendi

Türkiye’nin İlk Turizm Ansiklopedisi Yayında

Türkiye’nin ilk “Turizm Ansiklopedisi” yayında. Kitabın telif gelirleri eğitim ve tedavi amaçlı vakıflara bağışlanacağı açıklandı.

Kitabın Telif Hakları Vakıflara Bağışlanacak

Ansiklopediyi, Yaşar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Turizm Rehberliği Bölümü Prof. Dr. Orhan İçöz ve ABD Massachussets Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr .Muzaffer Uysal’ın editörlüğünü yaptı. Türkiye’nin ilk “Turizm Ansiklopedisi” olma özelliğini taşıyor. iki yıllık bir sürede hazırlandı ve 380 yazar katkı bu çalışmaya katkı verdi. 1672 maddeden oluşan Türkiye’nin ilk “Turizm Ansiklopedisi” turizm için kullanılmaya hazır.Kitabın telif gelirleri eğitim ve tedavi amaçlı vakıflara bağışlanacağı belirtiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

THY Otel Sahibi Olacak

Anlaşma DO&CO’nun sahibi olduğu Boğaz’daki lüks otel projesinin THY’ye satışını da kapsıyor.

THY’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Türkiye’deki havalimanlarından çıkışlı tüm uçuşlarını kapsayan ikram hizmetleri anlaşmasının 15 yıl süreli olarak imzalanması kararlaştırıldı.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada önemli detay

Açıklamada önemli bir detay daha vardı. THY’nin açıklamasında söz konusu anlaşmanın İstanbul ‘da ki otel projesinin THY DO & CO İkram Hizmetleri A.Ş’den THY’ye satışını da içerdiği bildirildi. Açıklamada bu işlemlerin gerçekleştirilmesinin ön koşullara, özellikle yetkili rekabet makamlarının onayına tabi olduğu ifade edildi.

İki yalıyı 150 milyon liraya lüks otele dönüştürdüler

THY ve ikram şirketi Do&Co, Ortaköy’deki Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalılarını geçtiğimiz yıllarda 125 milyon lira bedelle 25 yıllığına kiralamışlardı. Yalıları 96 kral daireli lüks otele dönüştürebilmek için 150 milyon liralık restorasyon çalışması yapılmıştı. Otel, iki yalı ve kompleksleriyle yer üstünde 8 bin metrekare alana yayılıyor. Deniz seviyesinin 5 kat altına iniyor.

THY VIP yolcularını deniz yoluyla otele getirecek

THY, VIP yolcularını deniz yoluyla otele getirecek. Ve tekrar tekneyle uçağa götürecek. Otelin bütün odaları “Kral dairesi” olacak. Deniz seviyesinin altında da içinde otopark, balo salonu, spa gibi merkezler olacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.