Türkiye’ye Uçma Uğruna 22 Bin Dolar Ödedi!

Güncel 20 Haziran, 15:48'de eklendi

Türkiye’ye Uçma Uğruna 22 Bin Dolar Ödedi!

Rusya’dan Türkiye’ye uçacak yolcu, kredi borçları nedeniyle uçağına binemedi.

rus- ödeme

Yolcunun 22 bin dolarlık borcu nedeniyle yurt dışına çıkışına izin verilmedi.
Turkus’taki habere göre; Tatil için Türkiye’ye gitmeye çalışan Rus vatandaşın, 10 bin rublenin üzerinde icralık borcu olan kimselerin yurt dışına çıkışını yasaklayan uygulamadan haberinin olmadığı öğrenildi. Konuyu haberleştiren Tverigrad Portalı yolcunun banka hesaplarına haciz konulmasına rağmen borcunu ödemediğini, bunun üzerine ülkeden çıkışlarının yasakladığı yazdı. İsmi açıklanmayan Rus vatandaşın, borcunu ödemesinin ardından Türkiye’ye gidebildiği belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusya’da Türkiye Paket Turlarının Fiyatı Daha da Artacak

 

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), tarafından yapılan açıklamada, talebin yüksek olmasından dolayı Türkiye paket turlarında fiyat indiriminin beklenmediği söylendi.

”15 Ağustos’dan sonra fiyatlar daha da yükselecek”

Sputnik’te yer alan habere göre, ATOR İcra Kurulu Başkanı Maya Lomidze, “Türkiye’ye talep o kadar yoğun ki, fiyatların değişebileceğini düşünmüyorum. Tam aksine, 15 Temmuz’dan itibaren fiyatlar artacak, ardından 15 Ağustos itibariyle daha da yükselecek. Bu artış mevsimlik. Talep bizde de, Avrupa pazarlarında da yüksek. Türkiye iyi hissediyor” açıklamalarına yer verdi.

Avrupalı turistlerden gelen talep artışı nedeniyle daha önce Türkiye’deki otellerin yurt dışı pazarlara yönelik fiyatlarda yüzde 10-15’lik artış yaptıkları söylenmişti. Uzmanlara göre otelciler, 2015-2016 döneminde Rusya ve Avrupa’dan gelen turistlerin sayısının düşmesi nedeniyle maruz kaldıkları zararları telafi etmek için uğraşıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.