Türkiye’ye Uçmak İçin 1 Milyon Ruble Ödedi!

Güncel 23 Ağustos, 10:46'de eklendi

Türkiye’ye Uçmak İçin 1 Milyon Ruble Ödedi!

Rusya’nın Çita şehrinden bir kadın, ülkeden çıkış yasağının kaldırılması için 1 milyon ruble tutarındaki (15 bin dolar) kredi borcunu kapattı. Rus turist çıkış yasağının kaldırılmasının ardından tatil için Türkiye’ye uçtu.

rus

Çita şehrinde yayın yapan bir internet gazetesinin haberine göre, adı açıklanmayan Rusya vatandaşı, geçtiğimiz yıllarda bir bankadan 1 milyon 868 bin ruble (yaklaşık 28 bin 500 dolar) kredi çekti. İcra Dairesi, borcunu ödeyemeyen kadının maaşına haciz koydu ve ülkeden çıkışına yasak getirdi.

Türkiye’de tatil yapmayı çok isteyen borçlu, 1 Ağustosta İcra Dairesi’ne başvurarak 1 milyon ruble tutarındaki kalan borcunu ödemeye hazır olduğunu bildirdi.

Gazete, kadının akrabalarının bir araya gelerek borcu kapattığını, üstüne de bir Türkiye turu hediye ettiğini yazıyor.(Turkrus)

Ruslar Türkiye’ye gelen yabancı turist listesinde ilk sırada bulunuyor.

Geçtiğimiz dönem Türkiye’ye gelen Rus turistler binlerle ifade ediliyordu. Gelecek yıl bu rakamın 7 milyonu geçeceği öngörülüyor.

Rus turistlerin tercihlerinde fiyatların çok cazip olması, hizmetin kalitesi ve Türk misafirperverliği önemli rol oynuyor.

2019 yılının Türkiye-Rusya arasında karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı ilan edilmesi iki ülke ilişkilerine yeni bir boyut getirdi. Bu yılsonuna kadar 6 milyon Rus turistin Türkiye’yi ziyaret edeceği belirtiliyor. 2020’de ise hedef Rusya’dan 7 milyon turist gelmesi.

Gm Dergi’nin diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.