TÜRKİYE’Yİ BU KUŞLAR TANITACAK

Güncel, Sektörel Haberler, slide 23 Mart, 10:23'de eklendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Angry Birds ve Subway Surfers oyunuyla Türkiye’yi tanıtacaklarını söyledi.

TÜRKİYE
Dünyada yaklaşık 500 milyon kişinin oynadığı Angry Birds oyunu artık Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Türkiye’nin tanıtımı konusunda çağa ayak uyduran projeler geliştireceklerini belirterek “Mesela ‘Angry Birds’ ve ‘Subway Surfers’ gibi oyunları ve önemli sponsorlukları kovalıyoruz” dedi.

Sabah gazetesinden Evrin Güvendik’in haberine göre, Türkiye tanıtımında değişimi başlattıklarını dile getiren Önal, çağa ayak uyduran projeler geliştireceklerini anlattı. Önal, şöyle konuştu: “Türkiye’yi global anlamda gösterecek, ülkeye büyük artılar kazandıracak global oyuncularla oturup tanıtım yapmayı düşünüyoruz. Bunun için yoğun bir çalışma yürütülüyor.” Genel Müdür Önal, Türkiye’nin olumlu yönde tanıtımını yapmaları için ‘google’ başta olmak üzere, ‘yahoo’, ‘facebook’ ve ‘instagram’ gibi sosyal medyada dünyaca ünlü firmalarla stratejik işbirliği yaptıklarını da bildirdi.

Önal, dijital platformlarda Türkiye’yle ilgili içeriklerin doğru yer almasını sağlayacak, proje geliştireceklerini belirterek, “Böylece ülkemiz konusunda bir araştırma yapılacağı zaman bunlar ön plana çıkacak. Yani Türkiye’nin turizmi adına bir araştırma yapıldığı zaman ilk olarak bizim içerikler insanların karşısına gelecek. Kendimizin yönettiği bir mecra olmazsa, sizin adınıza yanlış bilgiler karşınıza çıkabilir. Eskiden arama motorlarında Türkiye yazıldığı zaman sürekli Yunanistan veya başka ülkeler çıkıyordu. Şu anda Türkiye’nin çıkmasını sağlayacak projeler geliştirdik” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.