TÜROB Başkanı Eresin’den Atlasglobal Açıklaması

Güncel 29 Kasım, 11:34'de eklendi

TÜROB Başkanı Eresin’den Atlasglobal Açıklaması

Atlasglobal’in 21 Aralık’a kadar uçuşlarını durdurma kararı almasının turizm sektörünü olumsuz etkileyeceği söyleniyor.

Müberra Eresin

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, Atlasglobal’in uçuşları durdurması turizm sektörüne olumsuz yansıyacak, dedi. Gereken destek verilmeli çağrısında bulundu.

Bloomberg HT’den Ceren Dilekçi’nin haberine göre Eresin, Atlasglobal THY’nin ardından Pegasus ile birlikte en fazla yerli ve yabancı turist taşıyan havayolu şirketidir, dedi. Türkiye’de yeteri kadar düşük maliyetli taşıyıcının olmamasının sorun olduğunu söyledi.

Türkiye Turizmine Etkilenecek

Eresin, “THY’nin uçakları genellikle yoğun. Çünkü THY’de transit uçuşlar da çok fazla var. Temel sorun düşük maliyetli taşıyıcının olmaması. Atlasglobal ve Pegasus o açığımızı kapatıyordu. Özellikle Atlas’ın uçtuğu destinasyonlardaki otelcilerimiz çok sıkıntı yaşayacak. Biz birlik olarak bu konudan çok büyük sıkıntı duyuyoruz. Çünkü dolaylı olarak Türkiye turizmine etki edecek. İş için kentlere gelen misafirlerin seyahat trafiğini etkileyecek” ifadelerini kullandı.

Iraklı Turistlerde Kayıp Yaşanabilir

Müberra Eresin, Atlasglobal ile özellikle kış aylarında Iraklı turistlerin taşındığını söyledi. O pazarda ve Avrupa’nın bir kaç destinasyonunda kayıp yaşanabileceğini aktardı.

Destek Verilmeli

Eresin, Atlasglobal’in Türkiye turizmi için çok önemli bir yere sahip olduğunu bildirdi. “Bir sivil havacılık şirketi o kadar kolay kurulan bir şirket türü değildir. Oldukça büyük sermayeler gerekiyor. Ülke içinde turizm arenasında bir tık yukarı götürüyor. Ne kadar yerli sivil havacılık şirketiniz varsa sektörde o kadar yukarı ilerleyebiliyorsunuz. Biz yürekten Atlas’ın tekrar uçuşlarına başlamasını diliyoruz. Bir sıkıntı varsa olabilecek tüm destekler kendisine verilsin. Ülkemize turist taşımaya devam edebilecek çok kıymetli bir şirketimiz var olmaya devam etsin istiyoruz” açıklamalarına yer verdi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.