TUROFED Başkanı Çorabatır: 2021 Yılında Türkiye Daha İyi Bir Konumda Olacak

Güncel 18 Eylül, 17:32'de eklendi

TUROFED Başkanı Çorabatır: 2021 Yılında Türkiye Daha iyi Bir Konumda Olacak

İspanya, Hırvatistan, Yunanistan, Portekiz’de artan vaka sayıları nedeniyle bu ülkelere seyahatler bölgesel ya da tamamen kapatılırken Türkiye’nin salgını kontrol altında tutmayı başarması TUI, Jet2holidays gibi dünya devi tur operatörlerinin de yönünü ülkemize çevirdi. Turizmciler, rakiplerin salgın sürecini doğru yönetemediğini belirterek, “Dev tur operatörleri ülkemize odaklandı. Onların yükünü de Türkiye hafifletti” diyor.

TÜROFED Yeni Başkanı ‘Sururi Çorabatır’

 

Türkiye Dünya Sahnesinde Öne Çıktı

 

Sabah’tan Betül Alakent’in haberine göre Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, salgın sürecini hem kamu hem de otelciler örgütünün çok başarılı yönettiğini belirterek, “Türkiye martta süreç yönetimini masaya yatırdı. Otellerde sertifikasyon sistemi devreye alındı. Hastanelerimiz ve sağlık kurumlarımız çok iyi çalışıyor. Türkiye’de vaka sayıları büyük dev şirketler tarafından anlık takip ediliyor” dedi. Türkiye’nin standartlarını korumayı başardığı sürece dünya sahnesinde daha da öne çıkacağını belirten Çorabatır, “Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan, Portekiz, İspanya gibi rakiplerimize göre gerek hizmet anlayışı, gerek sertifikasyon süreci gerekse sağlık altyapısıyla 2021’de daha da avantajlı bir konumda olacak” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

GM Turizm Ve Yönetim Dergisi’nin Yeni Sayısı Çıktı!

15 yıldır profesyonellerin referans kaynağı olan GM Dergi’nin yeni sayısı çıktı. 138. sayısında birbirinden özel konuk ve konularla sizlerle buluşuyor.

GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir.

Dergimizi  Okumak İçin  Tıklayınız!

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.