TÜRSAB ADANA BYK’DAN 60 GİRİŞİMCİYE SERTİFİKA

Güncel, Sektörel Haberler 14 Mart, 11:31'de eklendi

TÜRSAB Adana BYK ile Küçük Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle yapılan proje kapsamında Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan 60 kişiye sertifikaları verildi.

ADANA –  KOSGEB Adana Müdürü Hüseyin Şen, girişimciliğin cesaret isteyen bir mecra olduğunu söyledi.

TÜRSAB Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) ile Küçük Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle yapılan proje kapsamında Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan 60 kişiye sertifikaları Adana Şirin Park Otel de düzenlenen törenle verildi.

KOSGEB Adana Müdürü Şen, törendeki konuşmasında, KOSGEB olarak girişimci adaylarının her zaman yanında olduklarını belirterek,  işletmelerini kurduktan sonra da girişimcilerin yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Girişimciliğin cesaret istediğini ve bu cesaretlerinden dolayı TÜRSAB Adana BYK’nın düzenlediği kursu başarıyla tamamlayan kursiyerleri tebrik eden Şen, KOSGEB’in işletmesini kuran girişimcilere 50 bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 100 bin TL’ye kadar geri ödemeli destek sağlayacağını bildirdi.

TÜRSAB Adana BYK Başkanı Murat Şirin de 2 grup halinde verdikleri kursu başarıyla bitiren girişimcilere bundan sonraki iş hayatlarında başarılar diledi.

Törende daha sonra KOSGEB Müdürü Hüseyin Şen ile TÜRSAB Adana BYK Başkanı Murat Şirin, tarafından girişimci adaylarına sertifikaları verildi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.