TÜRSAB, Hestourex Fuarı’nın Ana Partneri Oldu

Güncel 17 Ocak, 09:54'de eklendi

TÜRSAB, Hestourex Fuarı’nın Ana Partneri Oldu

TÜRSAB, Hestourex Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuar ve Kongresi’nin bu yılki ana partneri oldu.

TÜRSAB, Hestourex Fuarı’nın Ana Partneri Oldu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde 2-4 Nisan tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek Hestourex Fuarı’nın basın toplantısı, TÜRSAB’ın İstanbul’daki Genel Merkezi’nde yapıldı.

Toplantıda konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, ana turizm çeşitlerinin yanı sıra alternatif turizm çeşitlerini de desteklemeyi sürdüreceklerini açıkladı.

Bağlıkaya, bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Hestourex Fuarı ile işbirliğine gitmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Fuarın, marka bir destinasyon konumuna yükselen Antalya’da gerçekleşiyor olmasını da ayrıca önemsediklerini belirtti.

“Sağlık Turizminde 2023 Hedefi; 1,5 Milyon Sağlık Turisti”

Türkiye’nin sağlık turizminden aldığı payı her geçen yıl artırdığına değinen Bağlıkaya; “Ülkemiz son yıllarda sağlık turizminde önemli adımlar attı. Bu alandan aldığı payı yıllık ortalama yüzde 25 artırdı. Sadece sağlık ve tıbbi nedenlerle elde edilen sağlık turizmi geliri, 2019’un 9 aylık döneminde 1 milyar dolar seviyesini geçti. Türkiye’nin sağlık turizminde 2023 hedefi; 1,5 milyon sağlık turist, 10 milyar dolar gelirdir” dedi.

Spor turizminde de son yıllarda kayda değer gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Bağlıkaya, “Spor turizmi; turizmin 12 aya yayılması ve ülkemizin bu alanda elde ettiği gelirleri artırmak noktasında çok önemli. Bu yıl Antalya’da kış sezonunda 3 bine yakın futbol takımının kamp yapmasını bekliyoruz. Diğer önemli bir alan ise Golf turizmidir. Türkiye’de 20 golf tesisi mevcut. 2019 yılında sadece Belek bölgesinde yabancı ziyaretçiler 560 binin üzerinde oyun oynadı. Bu Belek bölgesi açısından da rekordur” ifadelerini kullandı.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.