TÜRSAB Yeni Hizmet Binasını Açıyor

Güncel 9 Ekim, 09:35'de eklendi

TÜRSAB Yeni Hizmet Binasını Açıyor

TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanı Ferit Turgut: “Göreve geldiğimizden bu yana hep güzel bir gelecek hayali ile çalıştık. Mevcut ofisimizin yetersizliği konusunda çözüm üretmek adına çağın gereksinimlerine uygun yeni hizmet binamızı faaliyete geçiriyoruz” dedi.

TÜRSAB Ferit Turgut

TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanı Ferit Turgut’ın kaleme aldığı yazı şöyle:

Göreve gelir gelmez Kaleiçi’nde bulunan mevcut ofisimizin yetersizliği konusunda çözüm üretmek adına çağın gereksinimlerine uygun yeni hizmet binamızı faaliyete geçirmek için çalışmalara başladık. 12 Ekim Cumartesi günü Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Firuz BAĞLIKAYA’nın katılımı ile yeni hizmet binamızı açıyoruz.

Ofisimiz tüm üyelerimizin kullanımına açık toplantı salonu ve konferans salonunun yanı sıra bölgemize şehir dışından gelen seyahat acentelerimizin çalışmalarını yürütebilecekleri çalışma alanlarına da sahip yeni ofisimiz tüm seyahat acentelerine hayırlı olsun.

TÜRSAB Yeni Hizmet Binasını Açıyor

Bu vesile ile açılış kokteylimize tüm üyelerimizi davet ediyorum.

Türkiye de ilk defa bizim yönetimimiz de bir temsil kurulunda hukuki destek sağlaması konusunda adım attık. Genel Merkezin üzerindeki iş yükünü azaltacak bu uygulama kısa zaman içerisinde diğer bölgelerde de uygulanmaya başlayacağı müjdesini başkanımızdan aldık. Dosyalarımızın doğrudan takibini yapacak aynı zamanda değerli üyelerimizin hukuki danışmanlık alabileceği hukuk departmanı bizim dönemimizde faaliyete geçmiştir.

15 ayda 1000 i aşkın denetim gerçekleştirilmiştir. 300 e yakın kaçak ve belgesiz faaliyet tespit edilerek gerekli hukuki süreç başlatılmıştır.

TÜRSAB’ın Valilik, Kaymakamlık ve Belediyeler nezdindeki kurullarda temsil edilmesi tekrar sağlanmıştır. Birliğimiz itibarlı bir konuma erişmiştir.

TÜRSAB ulaşılabilir şeffaf bir kurum olmasını sağladık. Sektörümüzün ihtiyaç duyduğu eğitim destekleri bizim dönemimizde gerçekleştirilmiştir.

Acentelerimize hizmet etmek için ayağımıza çağırmak yerine hizmetleri üyelerimizin ayağına getirdik. Örneğin üyelerimizin plaka, kimlik kartı gibi BTK’ya gelip teslim almaları uygulamasını kaldırıp kendimiz bizzat ofislerine gidip kendimiz teslim ettik.

Bütün Bölge Temsil Kurulu toplantılarımızı kurul üyeliği aranmaksızın herkesin katılabileceği demokratik bir meslek meclisi haline getirdik.

Üyelerimizin aidiyet hissini arttırmak ve kaliteli hizmetleri daha ekonomik fiyatlara almasını sağlamak için hastaneler, oteller, okullar gibi farklı sektörlerle kurumsal indirim sözleşmeleri yaptık. Bu projemizle de TÜRSAB kimlik kartlarının işlevselliğini artırdık ve yaygınlaştırdık.

Haksız rekabeti önlemek için yeni acente kurulumlarını zorlaştırdık.

15 aylık hizmet süremiz içerisinde bu ve buna benzer birçok değişime ve yeniliğe ekip arkadaşlarımla imza attık.

15 Ekim 2019 Salı günü saat 10’da Akdeniz Bölge Temsil Kurulu seçimlerimizi yeni hizmet binamızda gerçekleştireceğiz.

Bölge acentelerimize daha fazla hizmet vermek ve yarım kalan projelerimizi tamamlamak için yeni dönem Akdeniz Bölge Temsil Kurulu yönetimine ekip arkadaşlarımla beraber talip olduğumuzu duyuruyorum.

15 Ekim Salı günü bölgemizdeki tüm üyelerimizi demokratik haklarını kullanmak üzere oy vermeye davet ediyorum.

Bu vesile ile seçimlerin üyelerimiz, bölgemiz, sektörümüz, mesleğimiz ve birliğimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni eder, tüm aday arkadaşlarıma başarılar dilerim.

TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanı Ferit TURGUT

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.