TÜRSAB’ın Onursal Başkanı Talha Çamaş Oldu

Güncel 2 Aralık, 10:34'de eklendi

TÜRSAB’ın Onursal Başkanı Talha Çamaş Oldu

TÜRSAB Eski Başkanlarından Talha Çamaş’a, TÜRSAB 24. Genel Kurulu’nda oy birliği ile TÜRSAB’ın ‘Onursal Başkanı’ unvanı verildi.

TÜRSAB’ın Onursal Başkanı Talha Çamaş Oldu

23. Genel Kurul’da aynı unvan Başaran Ulusoy için önerilmiş, fakat kabul edilmemişti.

Talha Çamaş Hakkında

Memnun Talha Çamaş, kongre turizmi alanında Türkiye’de uzmanlaşan ilk yöneticidir. 1950’de İstanbul’da doğdu. 1969’da Darüşşafaka Lisesi’nden mezun oldu. Çamaş, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde bitirdi. 1971’de turizm sektörüne girdi. 1981 yılında ortağı ve yönetim kurulu başkanı olduğu Visitur AŞ’yi kurdu.

Çamaş, birçok ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve toplantının yönetiminde yer aldı. Bunlar arasında, HABİTAT II, AGİT, 10’uncu Dünya Kulak Burun Boğaz Kongresi, Dünya Satranç Olimpiyatları, NATO Zirvesi bulunuyor. 1993-1999 yılları arasında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Turizm Seyahat Acenteleri Vakfı (TURSAV) ile UKTAŞ AŞ Başkanlığı, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Kurucu İcra Kurulu Üyeliği yaptı.

Çamaş, Abdi İpekçi Türk-Yunan Dostluk ve Barış Ödülü ile Fransız Turizm Altın Madalya Ödülü’nün de sahibidir. Çamaş’ın çeşitli makale ve deneylerini topladığı “Dönence” adlı bir kitabı da bulunuyor.

Gm Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız. 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.