Ufuk Gezgin: “Onları Dışladığımızda Ne Olduğunu Defalarca Gördük”

Güncel 14 Mart, 17:54'de eklendi

Ela Quality Resort Hotel’in Genel Müdürü Ufuk Gezgin, GM Turizm ve Yönetim Dergimize Rus pazarı ve alternatif pazarlar hakkındaki görüşlerini bildirdi.  İşte o özel röportajın detayları…

Rus pazarındaki beklentinizi bizimle paylaşır mısınız?

Rus pazarında bir artış beklemiyorum. Geçen sene ki rakamlara ulaşırsak başarı sağlamış oluruz. Bu sene Rusya pazarında erken rezervasyon döneminde büyük artışlar yaşadık.  Ama bu artışın devam edeceğini öngörmüyorum ki şuan satışlarda yavaşlama başladı. Sadece Ruslar, yer bulamamak endişesi ile erken oda satın aldılar. Bu pazarda yıl sonunda geçen sene ki rakamlara ulaşabileceğimizi düşünüyoruz.

 

Küçük  büyük pazar ayırımı yapmayalım

Büyümekte olan pazarlara herkesin özellikle yatırım yapmasını istiyorum. Çünkü küçük ve büyük pazar ayrımı yapmadan bütün pazarların büyümesi, ancak Türk turizminin geleceği için bir çıkış yolu olabilir. Yoksa küçük pazarları sezon iyi olduğu zaman dışladığımızda neler yaşadığımızı son 30 yılda defalarca gördük. Bu nedenle gelişmekte olan pazarlara destek olmakta fayda görüyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bahadır Çakar “Misafirin Deneyim Yolculuğunu” Anlatıyor

 

Misafirin marka deneyimi yaşaması, misafir ile otel markasının birlikte çıktığı bir yolculuk gibidir. Misafirin karşısına çıkan şeyler, otel markası ile birlikte yaşadıkları, bir sonraki yolculuğu o otel ile birlikte yapıp yapmayacağını belirler.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.