24.3 C
Antalya
Cuma, Haziran 18, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Ülkay Atmaca : 2021 Rekabet İçin Önemli Bir Yıl Olacak

Ülkay Atmaca : 2021 Rekabet İçin Önemli Bir Yıl Olacak

Profesyonel Otel  Yöneticileri Derneği  Başkanı Ülkay Atmaca 2020 yılını değerlendirerek 2021 yılı için profesyonellerin gözünden turizm sezonu hakkındaki ön görülerini Gm Turizm & Yönetim Dergisiyle paylaştı.

ülkay atmaca

2021 sezonu hakkındaki tahminleriniz ve ön görüleriniz nedir?

Pandemi daha önce deneyimlemediğimiz bambaşka bir süreç! Bu süreçten en çok turizm zarar gördü. İnsanlar COVID-19 nedeniyle çok uzun zaman seyahat edemedi. Haziran ayında başlayan normalleşme sürecinde yavaş yavaş turizm sektöründe hareket başlasa da geçmiş yılların çok gerisinde kaldı. 2021 yılı inşallah aşının da bulunması ile birlikte eski günlere döneceğimizi düşünüyorum! Basit bir örnekle geçen yıl Antalya’ya gelen 15 milyon turistin çok büyük bir bölümü gelmedi, gelemedi. İnsanoğlu sağlığın ne kadar önemli olduğunu, hijyen ve temizliğin gerekliliğini bir kez daha gördü. Daha da önemlisi seyahat özgürlüğünün kıymetini anladık. Biz Türk Turizmi olarak 2020’de başladığımız ve çok büyük başarı ile devam ettirdiğimiz Güvenli Turizm Sertifikasının da katkısı ile bu yıl neredeyse tek destinasyon olan Türkiye’nin eski günlerde olduğu gibi tercih edilen ülkeler arasında olduğunu, ivmeyi eski yıllarda olduğu gibi  2021 yılında da yukarıya çekeceğimizi düşünüyorum.

 

 2021 yılında kazancınızı nasıl optimize edeceksiniz?

Sektör olarak tüm krizlerden başarı bir şekilde hep ayakta kalmayı başardık. Ayakta kalamayanların yerini yeni oyuncular aldı. 2021 yılı hazırlıklarına henüz başladık. Bizim hedeflerimiz, planlamalarımız kadar rakiplerimizin ne yapacağı da çok önemli.  Şu an neredeyse sadece Türkiye turizm yapmaya çalışıyor. Rakiplerimizin bir çoğunun sınırları şu an kapalı ve açılınca nasıl bir yol izleyecekler bilmiyoruz.Ancak biz Türk Turizmi olarak  kendi stratejimiz çerçevesinde en yüksek kazancı elde etmek için var gücümüzle çalışacağız.  Bu yıl tesislerimizin büyük kısmı açılmadı. Bu nedenle 2021  rekabet için önemli bir yıl olacak. Sektör paydaşları bu zor dönemde verdiği mücadeleyi 2021’de de rekorların kırıldığı, gelirlerin yükseldiği bir yıl olması için şimdiden çalışmaya başladı.

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER