Ülkeye Giden Sayısı Yüzde 70 Daraldı

Güncel 21 Ocak, 10:24'de eklendi

Ülkeye Giden Sayısı Yüzde 70 Daraldı

2020 yılının Ocak – Kasım ayları döneminde Rusya’ya seyahat te giden  yabancıların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 70.2 düşüş gösterdi.

rusya'nın

Rusya İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı.  Pandemi boyunca sınırların kapalı olması ve uygulanan karantina önlemleri nedeniyle Ocak – Kasım 2020’de ülkeyi 5.2 milyon yabancı ziyaret etti.

 

Yabancıların yüzde 80’inden fazlası Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan (BDT), diğer yüzde 7.3’ü ise Avrupa Birliği’nden geldi. 2020’de Rusya’yı ziyaret eden tüm yabancı vatandaşların neredeyse yarısı (% 44) özel amaçlarla giriş gerçekleştirdi. RiA Novosti’nin İçişleri Bakanlığı verilerine göre hazırladığı haberde  ülkeye gelen yabancıların göçmen işçilerin payının yüzde 24 olduğu ifade edildi. Rosturizm, yabancı turist sayısında yaşanan azalma sonucu Rus turizm sektörünün kaybının 600 Milyar Ruble’den fazla olmasını ön görüyor. Rusya’da iç ve dış turizm alanının yıllık cirosu 3.7 trilyon Ruble civarında. Haberrus

 

 

 

 

 

 

GM Dergi’nin Yeni Sayısının Tamamını Okumak Tıklayınız!

gm derginin yeni sayısı

 

GM Dergisi’nin Yeni Sayısı Her Yerde Sizinle!

  1. sayısında da özel konu ve konuklarla sizleri buluşturan GM Dergi, turizm dünyasının nabzını tutmaya devam ediyor. GM Dergi’sinin tamamına ulaşmak çok kolay. GM Dergi her yerde sizinle.

    GM Dergi Bilgi Platformu Niteliğinde

    GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedefi tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir.

Turizm profesyonellerine ışık tutan GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin yeni sayısı her yerde sizinle. GM Dergi’sinin 140. sayısının tamamına “Dergilik” uygulamasından, gmdergi.com –  “GM Dijital” bölümünden ve tüm sosyal medya hesaplarındaki bağlantılı linklerle ulaşabilirsiniz!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.