Ulu Resort Hotel Güvenli Turizm Sertifikasıyla Hizmette!

Güncel 28 Haziran, 15:49'de eklendi

Ulu Resort Hotel Güvenli Turizm Sertifikasıyla Hizmette!

Mersin bölgesinin en büyük ve en iyi konumuna sahip olan Ulu Resort Hotel, Güvenli Turizm Belgesini aldı. Tekrardan sektöre “merhaba” diyen otel, misafirlerine unutulmaz ve eşsiz bir tatil imkanı sunacak.

güvenli

Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan, dünyada da ilk örneklerden biri olan ‘Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı’ kapsamında Ulu Resort Hotel de Sağlıklı Turizm Belgesini  aldı. Tesise Sertifikası, uluslararası onaylı bir belgelendirme kuruluşu olan Bureau Veritas tarafından verildi.  Ayrıca otel, aylık olarak rutin denetimler ile bağımsız denetçiler tarafından denetlenecek.

İlhan Ulu; “Mutluyuz ve Gururluyuz”

Ulu Resort Hotel Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Ulu, Güvenli Turizm Sertifikası’nı aldıklarını söyleyerek Türk turizmine yıllardan bu yana hizmet verdiklerini belirtti. İlhan Ulu “Mutluyuz ve gururluyuz. Çünkü işimizi hakkıyla yapmaya çalışıyoruz. Güleryüzlü ve eğitimli kadromuzla bölge turizmine ve bölge halkına istihdam sağlayarak kalkınmalarında büyük rol oynadıklarını söyledi. Ulu “Bölgeye getirdiğimiz hareketlilikle bölgenin gelişimine ve tanıtımını katkı sağlayarak Türk turizmine ve ekonomisine katkı da bulunmalarının haklı gururunu dile getirdi.

“Bizimle Güvendesiniz”

Covid-19 (Koronavirüs) dünyada salgın haline dönüştüğü ilk günden itibaren, Dünya Sağlık Örgütü ve ilgili kamu otoritelerini yakından izliyor, belirlenen yönergeleri takip ediyoruz. Bakanlığın yayınladığı tedbirlere harfi harfine uyduklarının altını çizen Ulu, “Güvenlik ve sağlığınız için alınan tedbirleri arttırdık. Ayrıca tüm çalışanlarımıza Entegre Kalite Yönetim Sistemleri bilinci ile çalışması için gerekli hijyen,kalite ve Corona Virüs eğitimleri verilmektedir. Eğitim sorumlularımız, tüm çalışanlarımızı sürekli ve güncel eğitimlerle bilgilendirmekte ve sürece adapte olmalarını sağlamaktadır. Tesislerimizde temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sizlerin ve biz Ulu Hotel çalışanlarının sağlığını riske atmayacak şekilde maksimum titizlikle yürütülmektedir. Tüm hijyen süreçlerimizde olduğu gibi pandemi sürecinde de temizlik ve hijyen talimatlarındaki güncellemeleri takip ederek çalışmalarımıza devam etmekteyiz. “ dedi.

Sezondan Umutluyuz

Ulu;“Ayrıca, tesis genelinde her alanda sosyal mesafe kuralları uygulanmakta, çalışanlarımızın ve misafirlerimizin kullanım alanlarının temizlik ve hijyenini en üst seviyede gerçekleştirilmekteyiz. Turizm sezonunu yaptığımız çalışmalarla yüksek kaliteli ve eğitimli kadromuzla hizmete açtık. Bu sezondan umutluyuz. “dedi.

Maximum Güvenlik Minimum Risk

Ulu amaçları hakkında şu cümleleri söyledi. Ulu, “Yeni dönem için amacmız, gelecek misafir, personel ve iştirak sağlanan firmaların görevlilerinin otele girdiği andan çıkışına kadarki tüm süreçte herkesin sağlığını maksimum düzeyde korumak. Riskleri de minimum düzeye indirecek önlemleri izi aldık. Misafirlerimize  gönül rahatlığıyla otelimizde konaklayabilme imkanı  sağladık. Kafalarındaki tüm soru işaretleri deneyimli ekibimizle birlikte aldığımız önlemlerle giderilecek.” dedi.

Toplantılarınız için…

Ulu, 50 dönüm arazi üzerine bulunan Mersin’de tek tesis olduklarını da açıkladı. İlhan Ulu, ziyaretçilere eşsiz bir tatil yapma imkanı sunduklarının altını çizdi. Mersin – Antalya kara yolu üzerinde Yanışlı Turizm  bölgesinde denize sıfır konumda bulunduklarını belirtti. Ulu, 900 yatak kapasitesiyle Türk turizmine hizmet verdiklerini kaydetti.

Ulu Otel Hakkında ise ; “Tesisimiz, iş toplantıları, kongre ,seminer,ürün lansmanları ve sosyal organizasyonlara bölgenin ulaşılabilir lokasyonunda zamanınızı verimli kullabilecek  ve güvenle tercih edebileceğiniz  yüksek kapasiteli toplantı ve seminer salonlarıyla özel olanaklar sağlıyor. Çocuklu bir aileyseniz veya Aquapark  tutkunuysanız eğlenceli ve adrenalin dozu yüksek anlar yaşayabileceğiniz su kaydıraklarımızı  da mutlaka denemelisiniz.” dedi.

Heyecanla Bekliyoruz

Ulu, “Açık, ve kapalı alanlarıyla Ana Restaurant,Aqua A’la Carte Restaurantı, havuz başından ayrılmak istemeyen misafirlerimiz için Aqua Snack Restaurant, usta şeflerimizin misafirlerimiz için hazırladığı pasta, kek, tatlıları sundukları Lobby pastanesi.Aquaparkta çocuklarımızın vazgeçilmezi dondurma. Plajımızda yöresel lezzetin adresi olan Gözleme Evi. Soğuk ve sıcak içeceklerin self servis olarak sunulduğu Lobby Bar. Pool Bar, Aqua Bar; sahillerimizde. Barlarımız; canlı müzik alanında Bar; Spa Merkezinde Vitamin Bar ve gece eğlencenin son durağı Disco Bar konuklarımızın hizmetinde yer alıyor. Ayrıca gün boyunca devam eden animasyonlar, akşam yemeği sonrası çocuklarımıza Mini Disco hizmeti sunuyor. Siz büyüklere ise canlı müzik eğlence, Karaoke Show özel dans ve Akrobasi gösterileri yapıyoruz. Ulu Resort Hotel olarak misafirlerimizle  birlikte farklı deneyimler yaşayacağımız, sağlıklı ve güzel günleri büyük bir  heyecanla bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.