ULUSOY YUNANLILARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Güncel 23 Mayıs, 09:48'de eklendi

İstanbul’da Yunanlı turizmciler ile bir araya gelen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Akdeniz’de arıtma tesislerinin devreye girmesi, THY’nin desteklenmesi ve işadamlarına uzun vade vize verilmesi konularında çağrıda bulundu.

 38-jpg

Yunan Mülkiyetleri Türk Turizm Yatırımcıları Etkinliği İstanbul Taksim Eresin Hotel’de gerçekleştiriliyor. Toplantının açılış konuşmasını yapan Tourism Plus CEO’su Nikos Sapountzis’in Yunanistan’daki toplam taşınmazların yarım milyar dolara kadar çıktığını ve yatırımcıların bu taşınmazlarla ilgilenebileceklerini söyledi.

 Ulusoy hangi konuda Yunanlı turizmcilere çağrıda bulundu?

Toplantıda konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, 30 sene önce böyle bir toplantı yapabileceklerinin kimsenin düşünemeyeceğini ifade ederek, iki ülkenin turizmde ortak yapabileceği çok şey olduğunu söyledi. Ulusoy, Akdeniz çanağında Türkiye ve Yunanistan’ın kıyısı olduğuna değinerek, “250 milyon kişi denize giriyor. Arıtma tesislerinin devreye girmesi lazım. Turizm barış ve dostluk getirir. Türk insanı buradan çıkıp Yunanistan’a gidiyor ve haftasonu 2 gününü orada geçiriyor. Kavala ve Selanik’e gidiyor. İlişkilerimizin gelişmesinde İsmail Cem ve Eski Başbakan Yorgo Papandreu önemli katkı sağlamıştır. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.Turizmdebusabah

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.