UNWTO: Dünya’da Ülkeler Seyahat Kısıtlamalarını Gevşetiyor

Güncel 12 Eylül, 13:40'de eklendi

UNWTO: Dünya’da Ülkeler Seyahat Kısıtlamalarını Gevşetiyor

UNWTO “Covid-19 Seyahat Kısıtlamaları Turizme Yönelik Küresel bir Değerlendirme” adlı raporuna göre turizm dünya çapında yeniden canlanıyor.

gevşetildi

Global destinasyonların yüzde ellisinden fazlası, seyahat kısıtlamalarını gevşetiyor.

1 Eylül tarihine kadar yürürlükte olan seyahat kısıtlamalarının tümünü tahlil eden UNWTO araştırmasına göre dünyada bulunan toplam 115 destinasyon, seyahat kısıtlamalarını hafifletmeye başladı. Bu sayı, dünyadaki tüm destinasyonların yüzde 53´üne denk geliyor. Kısıtlamalarını hafifletmiş olan bu 115 destinasyonların ikisi, daha da ileriye giderek tüm kısıtlamalarını kaldırdı ve seyahatleri tamamen serbest bıraktı.

Bu konuda konuşan UNWTO genel sekreteri Zurab Pololikaşvili, „Koordineli liderlik ve hükümetlerarası eşgüdümün sayesinde turizm yavaş yavaş fakat istikrarlı bir şekilde dünyanın bir çok yerinde yeniden canlanmaya başladı. Seyahatlere yönelik kısıtlamaların kaldırılması ayni zamanda turizmin toplumsal ve ekonomik yararlarının yeniden baş göstermesine olanak tanıyor. Virüse karşı uyanık ve tedbirli olmaya devam etmemiz lazım olduğu halde seyahat kısıtlamalarını tam olarak devam ettiren destinasyonlar konusunda kaygılıyız; özellikle turizmin hayati önem taşıyan bölgelerde ekonomik ve toplumsal gelişim ağır bir tehdidin altındadır“ dedi.

Kısıtlamalar yüzde %79 si Gevşetildi

Rapora göre gelişmiş bir ekonomiye sahip olan ülkelerin yüzde 79´unda seyahatlere yönelik kısıtlamalar gevşetildiği halde bu durum, ekonomik gelişmişliği daha düşük olan ülkelerde destinasyonların ancak yüzde 47´si için geçerli.

 

 

ATF’den Fark Yaratacak Teknoloji

ATF’den Acente İletişim Aplikasyonu ve 360 Derece Fuarı Konsepti

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Antalya Turizm Fuarı, 26-27 Ekim 2020 tarihinde en önemli kaynak pazarların paydaşları ile turizm endüstrisini

bir araya getirmek üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

ATF, Türkiye’de ilk ve tek olacak 360 derece turizm fuar konseptiyle fuarcılık alanındaki iddiasını ortaya koyacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.