Vali Münir Karaloğlu: ‘Dedikodulara İnanmayın!’

Güncel 19 Şubat, 10:40'de eklendi

Vali Münir Karaloğlu: ‘Dedikodulara İnanmayın!’

Vali Münir Karaloğlu, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) aylık yemekli toplantısında konuşma gerçekleştirdi. Karaloğlu, Koronavirüs ve Rusya-Türkiye ilişkilerine dair hiçbir şeye inanmayın, dedi.

Su Borcunu Ödemeyen Otel, Vali Karaloğlu’nu Kızdırdı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2019 yılında tüm zamanların en iyi turist sayısına ulaşıldığını açıklayarak;  “Gelir önemli ama turist sayılarını da bu noktada artırmak durumundayız” dedi.

”Bunlara İnanmayın”

Karaloğlu, konuşmasında otelcilere fiyatları düşürmeyin uyarısında bulundu. Yıla iyi başladıklarını belirterek, ocak ve şubat aylarındaki verilere göre turist sayısında geçen yıla göre yüzde 30’luk bir artış görüldüğünü aktardı. Kriz ihtimallerine karşı fiyatların indirilmemesi gerektiğini söyleyen Karaloğlu, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Geçtiğimiz sene otelcilere, ‘Ne olur kendinizi pahalıya satın, fiyatlarınızı herhangi bir panikle düşürmeyin’ uyarısında bulunmuştuk. Bu uyarıyı dikkate alanlar iyi para kazandı fakat uymayanlar da oldu. Küçük bir dedikoduda fiyatını düşürenler çok ciddi gelir kaybına uğradı. Şu anda da aynı dedikodular başladı. Korona virüsü, Rusya-Türkiye ilişkileri, hiçbir şeye inanmayın. Türkiye iyi yolda ve daha da iyi olacak. Lütfen dedikodulara inanarak fiyatlarınızı aşağıya çekmeyin. Önümüzdeki sezon yine, ‘Sayın Valim, panikle fiyatları düşürdük gelirden olduk’ lafını duymak istemiyorum. Bu yıl gelir artırma yılımız olsun.”

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.