WTTC VE UNWTO: TÜRKİYE’NİN YANINDAYIZ !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 14 Ocak, 10:43'de eklendi
 Sultanahmet’de gerçekleşen terör olayı sonrasında Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi ve Dünya Turizm Örgütü saldırıyı kınadıklarına dair açıklama yayınladı.

1024_Sultanahmet-Camii

Türkiye’nin turizm merkezlerinden Sultanahmet Meydanı’nda meydana gelen terör saldırısı sonrasında World Tourism Organization UNWTO’dan saldırıyı kınayan açıklama geldi. UNWTO Genel Sekreteri Taleb Rifai konuya ilişkin açıklamasında, uluslarasası turizm camiası adına, ölenlerin ailelerine ve arkadaşlarına en içten taziyelerini ilettiğini belirterek Türkiye Hükümeti’nin yanında olduklarını söyledi. Ayrıca Rifai sözlerine şunları ekledi: “Bu yaşanan son olayla birlikte görüyoruz ki bütün hükümetlerce ve Uluslar arası birliklerle işbirliği halinde olmamız gereken bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Türkiye Dünya’nın önde gelen turizm destinasyonlarından biri ve biz inanıyoruz ki bu şekilde de olmaya devam edecek.”

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi WTTC CEO’su ve Başkanı David Scowsill ise yaptığı açıklamada, “Dünya uzun süredir devam eden terör tehlikesi ile karşı karşıya ve bunlardan bazıları özellikle turizmi hedef alır hale geldi. Türkiye , GSYH’sının %12’sini turizmden elde eden önemli turizm destinasyonları arasında yer almakta. Türkiye’nin bir kez daha böyle bir terör saldırısına maruz kalması bizi çok üzdü. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları ile aynı acıyı paylaşıyoruz” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.