32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Yaklaşan Kurban Bayramı iç pazarı hareketlendirecek

Yaklaşan Kurban Bayramı iç pazarı hareketlendirecek

Side Royal Hotels Genel Müdürü Aydoğan Çetin Gm Turizm ve Yönetim Dergimize Side Bölgesinin son durumunu aktararak 2022 yılı ve gelecek ile ilgili öngörülerini paylaştı. Çetin yaklaşan Kurban Bayramı’nın İç Pazar açısından doluluklara büyük etki edeceğini vurguladı.
Bu yılın kalanı hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Olumsuzluklarla dolu iki pandemi yılı arkasından baş gösteren Rusya – Ukrayna krizi beklenmedik bir durumdu. Ama krizler ülkesi Türkiye bu durumdan en az etkilenen komşu ya da yakın komşu diyelim , ülkelerden. Bu konuda düzgün bir politika da yürütmeye çalıştığımızı düşünüyorum. Kalan süreç turizm adına yukarıya doğru bir ivme ile devam edecektir. Temmuz ve Ağustos aylarına bayram , okul tatilleri ve iç turizmin de yapacağı katkı kaçınılmaz. Ben 2022 yılı yaz sezonunun iyi verilerle ve kış dönemini de verimli geçireceğimizi ön görüyorum.

Side Bölgesi olarak bu yıl en dikkat çeken nokta nedir?

Side Bölgesi tarihi bir dokuya ve doğal güzelliğe sahip bir destinasyon. Side, turizmin ilk başlangıcından bu yana özellikle Alman pazarında çok iyi biliniyor. Bu özelliği ile de içinde bulunulan krizden en az etkilenen bölge olmuştur. Özellikle iki yıldır özlediğimiz Alman misafir portföyünün geri dönmesi ve bunun bölgede varlığı artan İngiliz pazarı ile desteklenmesi Side’nin dikkat çeken bir unsuru.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk turizmine 9 günlük Kurban Bayramı dopingi

Satışlarınız ve bundan sonraki doluluklarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Side Royal Hotels olarak 2021 – 2022 kış sezonu da tesislerimizi açık bıraktığımız için kış aylarından başlayan doluluk ivmesiyle yaza güzel bir başlangıç yaptık. Doluluklarımız hedef bütçemize paralel bir şekilde ilerlemekte . Temmuz ve Ağustos ayı ile ilgili genel olarak bir sıkıntının olacağını öngörmüyorum. Temmuz başında yer alan Kurban Bayramı ile beraber iç turizmin de yapacağı katkı doluluklarda önemli bir etken olacaktır. Çeşitli pazarlarda tanıtım faaliyeti yapmamız kendi adımıza misafir çeşitliliği ve doluluk anlamında artımız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk turizmine 9 günlük Kurban Bayramı dopingi

SORUNUN BÜYÜK PARÇASIYLA UĞRAŞIRKEN BÜYÜK RESMİ KAÇIRMAK

2022 yılından otel yatırımcısı, yöneticisi ne ders çıkarmalı?

Ben 2022 yılı ile ilgili şunu belirtmek istiyorum. Tüm pazarlarda tanıtım hızını “pandemi kısıtlamalarının” izin verdiği sürece kesmeyen, pandemi sürecine saklanıp hizmetinde kısıtlamaya gitmeyen ve personel de tutmak adına 2021-22 kış döneminde de tesisini açma cesareti gösterenler bu süreçten başarı ile çıkmıştır. Üniversitede çok kıymetli pazarlama hocamız rahmetli Fikri hocamızın bize öğrettiği bir deyiş vardı “not see the forest for the trees” sorunun küçük bir parçasıyla uğraşırken büyük resmi kaçırmak. Bu birçok konuda yol göstericimiz olmalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk turizmine 9 günlük Kurban Bayramı dopingi

2023 sezonu sizce nasıl geçecek?

Pandeminin hızını yavaşlatması ve hatta bitme noktasına gelmesi ile beraber hareketlenen ülke turizmi, Ukrayna-Rusya krizi ile hızını azaltsa da bir toparlanma süreci tekrar başladı. Umuyoruz ki bu beklenmedik krizin son bulması ile beraber 2022-23 kış sezonu da dahil olmak üzere 2023 yazı ile ilgili beklentimiz yüksek.

Son olarak eklemek istediğiniz mesajınızı alabilir miyiz?
Ben öncelikle GM Turizm ve Yönetim Dergi ekibine turizme verdikleri sonsuz destek ve turizmcinin yanında oldukları için çok teşekkür ediyorum. Tüm camia ya başarılarla dolu, krizsiz bir sezon ve sezonlar diliyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk turizmine 9 günlük Kurban Bayramı dopingi
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER