YAPAY ZEKA TURİZMDE OLMALI

Güncel 30 Kasım, 16:14'de eklendi

YAPAY ZEKA TURİZMDE OLMALI

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, katılımcılara teşekkür ettikten sonra Resort kongresindeki turizmcilere hoş geldiniz” dedi. Ardından yapay zekanın turizmde olmasını söyledi. 

Vali Münir Karaloğlu “2016 yılında çok sıkıntılı bir sezon yaşadık ve  ancak 2018 yılında iyi bir sezon geçirdik. Bu başarılarından dolay tüm kamu ve turizm profesyonellerine teşekkür ederim”dedi.

2019 yılın hakkında ise Sayın Vali Münir Karaloğlu şunları söyledi;

“Türk Turizminin bu kadar kısa bir süre toparlanması büyük başarıdır. 2019 yılında kayıplarımızı telafi edeceğimiz ve sayılarımızın artıya geçeceğinin sinyallerini alıyoruz.Çok dinamik bir sektörüz, kaliteli otellerimiz ve insan gücümüz ile bu başarıları katlanarak artacağını umuyoruz” dedi.

Turizm Dijitalleşmeye Ayak Uydurabilecek mi?

Dünyadaki dijital gelişim hızına dikkat çekerek; “Dijital teknolojiyi sektöre aktarabilecek miyiz? bunun üzerinde çalışmalıyız”. diyerek yapay zekayı turizme aktarmamızın gerekliliğini vurguladı. Rakiplerimizin bu konu da çok önde olduğunu ifade ederek , kişiselleştirilmiş teknolojileri turizme adapte etmemiz gerektiğini söyledi.  Ve tüm bunları hızlı bir şekilde yapmamız gerektiğini belirtti.

Antalya’da kamu ve özel sektör işbirliği var

Sayın Vali Karaloğlu,”Antalya’da kamu ve sektör arasında önemli bir işbirliği var. Her ay  kahvaltılarda bir araya gelecek ayı değerlendirir ve sorunları tartışırız ve önemli sonuçlar ortaya koyduğumuzu söyleyebiliriz.” açıklamasını yaptı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.