Yaşam Standardında İstanbul Kaçıncı Sırada?

Güncel 23 Mayıs, 18:00'de eklendi

Yaşam Standardında İstanbul Kaçıncı Sırada?

Deutsche Bank, dünyanın önde gelen 56 şehrinin yaşam standartları araştırmasına göre İstanbul geçen yıla göre iki basamak yükselmesine karşın listenin sonunda 38’nci sırada yer alıyor….

İstanbul

Almanya posta işletmesi Deutsche Bank, dünyanın çeşitli ülkelerinden 56 şehrin yaşam standartları ile ilgili araştırma yaptırdı. Yapılan araştırmaya göre İstanbul geçen yıla göre iki basamak yükseldi fakat 56 şehir içinde 38. sırada yer aldı.

İstanbul en yüksek notu yaşam maliyetinin düşüklüğünde aldı. En kötü notu ise toplu taşımada harcanan zaman kategorisinde elde etti.

Listede;

Birinci sırada Zürih (İsviçre),

İkinci sırada Wellington (Yeni Zelanda),

üçüncü sırada Kopenhag (Danimarka) yer aldı.

Daha sonra Edinburgh (İngiltere) ve Viyana (Avusturya) geliyor.

Listenin en sonunda Lagos (Nijerya) bulunuyor. Onun üstünde Pekin (Çin) ve Manila (Filipinler) var.

İstanbul hangi konuda kaçıncı sırada;

Satın alma gücü                                             : 34

Sağlık hizmetleri                                            : 32

Yaşam maliyeti                                               :  7

Konut fiyatlarının gelire oranı                 : 25

Toplu taşımada harcanan zaman            :50

Hava kirliliği                                                    : 44

İklim                                                                    : 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hayaller Ve Canım Ülkem

Hayaller Ve Canım Ülkem

Inventum Global’in kurucu ortağı Fuat Ersoy, IMWF’u, Türkiye’ye katkılarını, forumu gerçekleştirmek için nasıl çalıştıklarını ve etkinliğe destek verenleri anlatan bir yazı kaleme aldı.

İşte Fuat Ersoy’un kaleme aldığı ‘’Hayaller ve canım ülkem’’ başlıklı yazısı:

12-16 Mayıs tarihleri arasında IMWF’un ( International MICE and Wedding Forum ) dördüncüsünü başarıyla gerçekleştirdik. Çok yoğun, çok stresli ama bir o kadar da özel, mutluluk ve gurur veren bir süreci geride bıraktık. Halen daha, teşekkür mesajlarına cevap vermeye çalışıyoruz. İnsanı, doğası, tarihi, kültürüyle başka birçok ülkenin sahip olmak için can atacağı güzelliklerimizi, uluslararası, üst düzey meslektaşlarımıza, canlı canlı, yerinde deneyimleterek yaşatma şansımız oldu.

Daha da önemlisi, yola çıktığımız ilk günden beri savunduğumuz bir gerçeği, tevazu ve özgüvenle cümle aleme ispat ettiğimize inanıyorum. Nedir bu gerçek? Ülkemiz turizm sektörünün bileşenlerinin, dünya çapında servis üretebilme kabiliyetine sahip olduğu, uluslararası rekabette dünyada söz sahibi olduğumuz ve en üst sıralara adımızı gururla yazdırdığımız tek sektörümüz olan turizm sektörünün, önemli oyuncularının bir araya geldiklerinde, el ele verip, bir gönül birlikteliği yaptıklarında, ürettikleri katma değerin paha biçilmez olacağının da canlı bir örneğini sergilemiş olduk. Bundan ötürü de, tüm yorgunluklarımızı unutturan haklı bir gururu, tüm sektör paydaşlarımızla keyifle paylaşıyoruz.

Başlıkta yazdığım gibi, tüm bunları mümkün kılan şey, yapabileceklerimizle ilgili hayaller kurmaktı başlangıçta, hayallerimizi gerçek kılan ise, bu hayallerimize bizimle birlikte inanan, ortak bir ideali paylaşan, değerli meslektaşlarımızın katılımı ve destekleriydi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.