reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
reklam

Yeni Nesil İşgücü Yönetimi, Idenfit

Son Güncelleme :

17 Ocak 2020 - 17:40

Yeni Nesil İşgücü Yönetimi, Idenfit

Yeni Nesil İşgücü Yönetimi, Idenfit

Günümüzde insan kaynağının önemi her geçen gün artmaktadır. Bu bağlamda şirketlerin insan kaynakları birimleri ve üst düzey yöneticilerinin dikkate alması, geliştirmesi ve yönetmesi gereken birçok konu vardır. Bu konuların sağlıklı yönetilebilmesi ise ancak doğru ölçümleme ile mümkündür.

Idenfit’i daha detaylı tanımlayacak olursak, şirketlerin en önemli yapı taşları olan, personellerini ve genel olarak iş güçlerini kolay ve güvenli bir şekilde tanımlamalarına, izlemelerine ve yönetmelerine olanak sağlayan bir bulut platformdur. 

 

Modüler yapısı sayesinde KOBİ’lerden fabrikalara kadar birçok büyüklükteki iş yerlerinin farklı ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmektedir. 5 kişilik bir kafe de olabilirsiniz 5000 çalışanı olan bir firma da… Sistem size sağlıklı veri sunuyor. Modüller kullanıcının ihtiyacına bağlı olarak, ayrı ayrı kullanılabildiği gibi bütünleşik olarak ya da birkaç modül birlikte de kullanılabilmektedir. 

 

Modüllerimizi; insan kaynakları yönetimi, işgücü yönetimi ve tanımlama & geçiş yönetimi olarak üç ana başlıkta toplamaktayız.

 

En Kıymetli Kaynak: İnsan Kaynakları Yönetimi 

 

İnsan kaynakları uzmanları tarafından oluşturulan ik modülü ile çalışanlara ait tüm özlük bilgileri, zimmet bilgileri, performans, eğitim, sağlık ve döküman bilgilerine kolayca ulaşılabilir ve çalışanlar ile ilgili tüm süreçler zahmetsiz yönetilebilir. Gelişmiş IK modülü, çalışanın iş yerine adımını attığı ilk günden, çıkış yaptığı güne kadarki tüm dataları bulundurur. Böylelikle insan kaynakları bölümlerinin iş yükünü hafifletmek, çalışan deneyimini artırmak ve verinin verimli kullanılması sağlanmaktadır.

 

Yönetim Modülleri  Ölçemediğin Şeyi Yönetemezsin 

İşgücü Yönetimi  

 

Idenfit ile işgücü yönetiminde tüm ihtiyaç tiplerine yönelik modüller geliştirilmiştir. Verimlilik için en çok ihtiyaç duyulan zaman yönetimi; denetim modülü, izin yönetimi, görev modülü, performans yönetimi, güvenlik yönetimi ve push to talk diye adlandırdığımız konuşma modülü bunlardan birkaçı.

Zaman Yönetimi

Çalışanların tanımlanması ve işe giriş-çıkış kayıtlarının tutulması için tasarlanmış bulut tabanlı bir sistemdir. Bu sistem aracılığı ile, çalışanların işe giriş ve çıkış yaptıkları saatler sisteme otomatik olarak kaydolur. Çalışanların fazla veya az mesailerinin hesaplanmasında önemli kolaylıklar sağlayan bir modüldür. Yöneticiler sistem üzerinden o gün hangi çalışanlarının iş yerinde hangilerinin iş yeri dışında olduklarını gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirler. Şirket politikasına göre vardiya planı ve mola planı yapılabilir.

İzin Yönetimi

Idenfit izin modülü ile, insan kaynakları için uzun ve karmaşık olan izin süreçleri tek bir tıklama ile sonuçlandırılabilecek kadar kolaylaştırılır. İlk talepten son onaylamaya kadar tüm süreç birkaç tıklama ile halledilebilir. Google entegreli Idenfit izin modülü akıllı ve esnektir. Çalışanlar mobil uygulama üzerinden tarih aralığı belirterek izin talebinde bulunabilirler. Yönetici sistem üzerinden talep edilen izinleri görebilir, onaylayabilir veya reddedebilir. Reddedilen ya da onaylanan izinler çalışanın ekranına bildirim olarak düşer. Yöneticiler, tek bir ekran üzerinden tüm çalışanlarının izin süreçlerini görebilirler.  Renk skalası ile yaklaşan izinleri, izinde olan çalışanları görebilirler.

Görev Modülü 

 

Idenfit görev modülü çalışanların anlık, rutin ve sürekli görevlendirmeler ile takip edilebildiği, yönetilebildiği ve raporlanabildiği bulut tabanlı bir sistemdir. Yöneticiler yetki ataması yaparak ve takımlar oluşturarak görev ataması yapabilirler. Bu görevleri kategorilere ayırabilir ve görevlere lokasyon tanımlayabilirler. Personeller mobil uygulama üzerinden bağlı bulundukları takıma atanan görevleri,  kendilerine özel atanan görevleri ve genel görev listesine atanan görevleri görebilirler. Genel görev listesinden kendi üzerlerine görev alabilirler. Tüm bunlara ek olarak uygulama üzerinden acil durumlarda anlık bildirimde bulunabilirler.

 

Denetim Modülü 

Yapılan görevlerin esnek soru tipleri ile puanlama veya evet-hayır cevapları üzerinden değerlendirildiği modüldür. Denetim modülü ile birlikte yapılan işin veya hizmetin kalitesini kontrol edilebilir ve iyileştirme yapılabilir.  Denetim kuralları fotoğraf, video, ses ve benzeri eklerle desteklenebilir.

Güvenlik Yönetimi

Güvenlik sektörüne özel çözümler üretmek için tasarlanan güvenlik modülü, sürekli olarak kontrol edilmesi gereken güvenlik noktalarını denetlemeye olanak sağlar. Yöneticiler gerçek zamanlı olarak hangi personelinin hangi turda olduğunu, eksik atılan turları, yarım kalan turları görebilir ve sahadaki tüm olayları anlık olarak yönetebilirler. Sistem aynı zamanda tur esnasında çalışanların karşılaştıkları acil durumları anlık olarak bildirebilecekleri şekilde tasarlanmıştır.

Push to Talk – Konuşma Modülü

Push to talk modülü ekip üyelerinin gerekli durumlarda birbirleri ile iletişim halinde olabilmeleri için geliştirilmiş bir modüldür. Tek bir tuş ile istenildiği kadar kişi ya da gruplar ile sesli ve görüntülü olarak iletişime geçmeye olanak sağlayan bir sistemdir. Talk modülünü kullanabilmek için mobil internet veya wifi bağlantınızın olması yeterlidir. Mobil cihazlar ve internete bağlı bilgisayarlar üzerinden kullanılabilir. İstenildiğinde tek bir kişi ile iletişime geçilebildiği gibi, grup kurarak birden fazla kişiyle de iletişime geçilebilir.

Tanımlama & Geçiş Yönetimi 

Idenfit’in tanımlama ve geçiş sistemleri şirketlerin güvenliği için tasarlanmıştır. Şirketlere gün içinde birçok ziyaretçi girip çıkabiliyor ve bununla birlikte şirketlerin koruması gereken varlıkları oluyor. Biyometrik, RFID ve optik kimlikler ile tanımlama ve geçiş kontrolü sağlayan Idenfit; ziyaretçi kaydı, demirbaş takibi, bina erişim kontrolleri, şirket araçları takip sistemleri ile komple bir tesis güvenliği sağlıyor.

Idenfit ve diğer modülleri hakkında detaylı bilgi almak için idenfit.com’u ziyaret edin.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.