YOLCU UÇAKTA ÖYLE BİR ŞEY UNUTTU Kİ!

Güncel, Sektörel Haberler, slide 4 Aralık, 18:58'de eklendi

Sizce bugüne kadar uçakta unutulmuş en ilginç eşya nedir? Protez bacak? Bir torba soğan? Bir kurbağa? Ya da biraz kurutulmuş balık? Bunların hiçbiri American Airlines uçağında unutulan 12 kg kokain kadar ilginç değil.

 

esi-benzeri-yok-yolcu-ucakta-kokain-unuttu

Global.com da yer alan habere göre; Sizce bugüne kadar uçakta unutulmuş en ilginç eşya nedir? Protez bacak? Bir torba soğan? Bir kurbağa? Ya da biraz kurutulmuş balık? Bunların hiçbiri American Airlines uçağında unutulan 12 kg kokain kadar ilginç değil.

Bugüne kadar uçaklarda kaç eşya unutuldu hiçbirimiz bilemeyiz ancak hangi tür eşyaların unutulduğunu tahmin etmek o kadar da zor değil; Giysi, cep telefonu, bilgisayar, fotoğraf makinesi, bavul, kitap, gözlük… Hadi ufkumuzu biraz daha genişletelim; Oyun konsolu, gelinlik, çim biçme makinesi, tekerlekli sandalye… İnanması zor olsa da bunlar havalimanlarının kayıp eşya bürosunda görebileceğiniz türden eşyalar. Bu eşyalardan bazıları sahipleri tarafından geri alınıyor, büyük bir çoğunluğu da satışa çıkarılıp yeni sahiplerine kavuşmayı bekliyor. Ancak bu sefer uçakta öyle bir eşya unutuldu ki, sahibi geri almaya cesaret edemiyor.

Benzerine az rastlanan bu olay geçtiğimiz salı günü Oklahoma eyaletinin Tulsa şehrinde bulunan Tulsa Uluslar arası Havalimanı’nda gerçekleşti. American Airlines’a ait bir Boeing 757’de rutin bakım onarım çalışmaları sırasında görevliler 10 ayrı pakette toplam 12 kg kokain ele geçirdi.

Kokain Paketleri

Görevliler Tulsa Polis Ofisi’ni arayarak beyaz renkli tozlarla dolu paketler bulduklarını söylediler. Ardından Birleşik Devletler Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi görevlilerin incelemeleri sonucunda bulunan maddelerin kokain olduğu açıklandı. American Airlines sözcüsü “Uyuşturucu maddeler bakım, onarım ve teknik servis bölümünde yapılan rutin kontroller sırasında bulunmuştur. Kurumsal güvenlik ekibimiz araştırma üzerinde emniyet yetkilileriyle beraber işbirliği içinde çalışmaktadırlar.” açıklamasında bulundu.

Henüz konuyla bağlantılı bir tutuklama gerçekleştirilmedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.