Yükselir Group, İki İhtişamlı Otel Açacak

Güncel 23 Ağustos, 10:12'de eklendi

Yükselir Group, İki İhtişamlı Otel Açacak

Yükselir Group, St. Petersburg ve Moskova’da olmak üzere 7 ve 8 katlı olarak 2 adet otel yatırımı yapacak. Oteller St. Petersburg’un ve Moskova’nın en ihtişamlı binaları olacak.

Yükselir Group

Yükselir Group’un dünya genelinde 22 ülkede 45 bin çalışanı bulunuyor. Petrol, doğalgaz, yenilenebilir enerji ve turizm alanında faaliyet gösteren Yükselir Group son 3 yılda turizm sektörüne daha fazla ağırlık verdi. Üçüncü büyük otel yatırımını yönetim kurulu üyelerinin Rusya’da yaptığı toplantı sonucunda St Petersburg ve Moskova’ya yapacağını duyurdu.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yüksel şu sözlere yer verdi:

“Her yıl St Petersburg ve Moskova’da toplanan Yükselir Group yönetim kurulu üyelerimiz ile gelecek birkaç yılın yatırım planlarını görüştük. Hangi ülkelerden çekileceğimizi, hangi ülkeye ne kadar yatırım yapacağımızı, hangi sektörlere yatırım yapmamızın daha avantajlı olacağını kararlaştırdık. Aynı zamanda bir dönem boyunca faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde görev yapacak olan ülke yöneticilerimizin atamasını yaptık. Rusya’daki toplantımızın sonucunda bu yılki en önemli yatırımımızı Rusya’ya yapmaya karar verdik. Rusya’daki turizm yatırımımız bir başlangıç. Devamını da getireceğiz” dedi.

“Farklı bölgelerde de otel projeleri arayışı içerisindeyiz”

Yüksel, ülkenin farklı bölgelerinde de yatırım amacıyla arayış içerisindeyiz, dedi. “Aynı coğrafyada yer alıyoruz ve ekonomik dünyamız birbirini tamamlıyor. İki ülke arasındaki ekonomik işbirliğinin ileriki yıllarda artacağını düşünüyoruz. Rusya, Türkiye’ye turist gönderen ülkelerin önünde geliyor.  Birçok Türk iş adamı da Rusya’da ticaret yapıyor. Burada potansiyelin olduğunu görüyoruz. Burası bizim üçüncü bölge uluslararası otelimiz oldu. St. Petersburg ve Moskova çok büyük şehirler.  Ayrıca Rusya’nın farklı bölgelerinde de otel projeleri arayışımız sürüyor. Rusya’nın Moskova ve St Petersburg’un dışında sayısı 1 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan birçok şehri bulunuyor. Oralarda da farklı otel projeleri arayışı içerisindeyiz” ifadelerinde bulundu.(İHA)

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.