Yunanistan Turistlere Test Ve Karantina Uygulamayacak!

Güncel 22 Mayıs, 10:35'de eklendi

Yunanistan Turistlere Test Ve Karantina Uygulamayacak!

Yunanistan, normalleşme süreci kapsamında 16 Mayıs itibariyle plajlara erişimi mümkün hale getirdi. Yapılan yeni açıklamada ise ülkeye gelen ziyaretçilere Covid-19 testi yapmayacağını ve karantina uygulamayacağını bildirdi.

Yunanistan Turizm Bakanı Harris Theocharis

Euronews’te Sertaç Aktan’nın haberine göre, Yunan yetkililer uluslararası uçuşların 1 Temmuz’dan itibaren başlamasıyla dünyanın her yerinden ziyaretçileri kademeli şekilde kabul edeceklerini ve herhangi bir karantina ya da Covid-19 testi uygulanmayacağını duyurdu.

Yunanistan Turizm Bakanı Harris Theocharis ancak Sağlık Bakanlığı yetkililerinin gerekli gördükleri yerlerde turistlere noktasal olarak test uygulaması yapılabileceğini söyledi. Turizm sektörünü yeniden canlandırmak için turistleri rahatsız etmeyecek belirli önlemler aldıklarını açıkladı.

15 Haziran’dan itibaren Yunanistan’a uçuşlar ilk önce sadece Atina Uluslararası Havaalanı yoluyla yapılacak. 1 Temmuz itibariyle ülkedeki tüm havaalanları dış hat uçuşu alabilecek.

Ülkeye girebilecek ilk turistler Almanya gibi Kuzey Avrupa ve Bulgaristan gibi Balkan ülkelerinden, özellikle epidemi verilerinin olumlu yönde seyrettiği ülkelerden kabul edilecek.

Turizm destinasyonlardaki sağlık altyapısı güçlendirilip, test ve doktor imkanları artırılacak. Bakan ayrıca, karantina alanları ve bu vakaların tedavisini de içeren eylem planı hazırladıklarını ifade etti.

Amaç Daha Fazla Yerli Turist Çekmek

Turizm Bakanı Harris Theocharis ayrıca, 2020 turizm sezonunda destinasyonlara daha fazla yerli turist çekmeyi amaçladıklarını belirtti. Bu çalışma kapsamında otelde en az 4 gecelik konaklama yapacak 250 bin yerli turiste 120 Euro değerinde e-kupon verilecek.

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.