Yunanistan’da Turizmde Alınan KDV %24’den %13’e İndirilecek

Güncel 16 Temmuz, 11:43'de eklendi

Yunanistan’da Turizmde Alınan KDV %24’den %13’e İndirilecek

Yunanistan’da yeni hükümetin, turizmde KDV’yi yarı yarıya azaltacağı ve geceleme ücretlerini gözden geçireceği belirtiliyor.

yunanistan

Yunanistan’da geçtiğimiz günlerde iktidara gelen sağcı Yeni Demokrasi Partisi, turizmde bir dizi vergi indirimini gündemine aldı.

Yunanistan’ın önemli gazetelerinden Ekathimerini’nin haberine göre, Kiriakos Miçotakis başbakanlığındaki yeni Yunan hükümeti, ilk olarak turizmde alınan yüzde 24’lük KDV’yi yüzde 13’e indirmeyi planlıyor.

Gazetenin haberine göre, hükümet, geceleme ücreti adı altında turist başına 50 cent ile 4 Avro arasında alınan vergiyi de incelemeye aldı.

Yeni hükümetin ayrıca şehir turizmi, sağlık turizmi ve kültür turizmi alanlarında reformlar planladığı da ifade ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEZ Tour Yunanistan Operasyonlarını Yüzde 10 Artıracak

TEZ Tour Yunanistan Operasyonlarını Yüzde 10 Artıracak

2019 sezonunda tur operatörleri, geçtiğimiz yıla göre Yunanistan operasyonlarını artırmayı planlıyor.

Rus Basınına yapılan açıklamalara göre; bu yıl operatörler yüzde 10 daha fazla Yunanistan’a turist gönderecek. Bu artış planlarını yapanlar arasında TEZ Tour’da var. İşte Yunanistan’a yapacakları

Tez Tour Yunanistan’a Turist akışını Yüzde 10 Artıracak

Yunanistan’daki TEZ TOUR Başkanı Dimitris Haritidis konuyla ilgili açıklama yaptı: “Geçen yıl, son 115 binden önce 125 bin turist aldık. Bu büyüme yalnızca Rusya’dan dolayı% 4, geri kalanı ise BDT ve Baltık ülkelerinden. Bu yıl Rusya Federasyonu’ndan gelen turist akışını % 10 artıracağız ”dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.