Yurtdışı Çıkış Harcında Otomat Kolaylığı

Güncel 16 Eylül, 09:15'de eklendi

Yurtdışı Çıkış Harcında Otomat Kolaylığı

İstanbul Havalimanı’nda pilot uygulama kapsamında 10 otomatla başlayan hizmet, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda da verilecek.

Yurtdışı Çıkış Harcında Otomat Kolaylığı

İstanbul Havalimanı’na yolcuların, ülkemizden yurt dışına çıkış işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla harç pulu otomatları yerleştirildi.

Artık otomatlar eşliğinde yurt dışı harç pulu, daha kolay ve basit bir şekilde alınabilecek. Eskiden sıra bekleyerek alınan pullar, artık tıpkı bankacılık işlemi yaparmış gibi teknolojik bir şekilde yapılacak.

Otomatlarla havalimanı ve gümrüklerdeki bekleme süreleri kısalacak. Yolculara birçok noktadan hızlı hizmet verilecek. Yolcular, nakit ve kredi kartının yanı sıra temassız (NFC) ödeme sistemini destekleyen cep telefonlarıyla tek seferde harç pulu alabilecek. En fazla ise 10 harç pulu alınabiliyor.

Şu an İstanbul Havalimanı’nda 10 otomatla başlayan hizmetin Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda da faaliyete geçmesi bekleniyor.

Yurtdışı Çıkış Harcında Otomat Kolaylığı

Pulların Boyutu Büyütüldü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün resmini taşıyan ve standart kredi kartı boyutunda olan harç pulları, özel güvenlik ögelerine sahip. Tek kullanımlık darphanede basılan pullar, pasaportla birlikte yurt dışı çıkış esnasında polise ibraz ediliyor. Pullar, görevli polis memuru tarafından köşesinden yırtılarak iptal hale geliyor.

Söz konusu yeni yurt dışı harç pullarının tasarımı, kaybolmaması ve cüzdanlarda da saklanması için öncekilerden daha büyük formda.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.