32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Almanya’dan çıkışlarda Türkiye ve İspanya lider

ALMANYA’DAN ÇIKIŞLARDA TÜRKİYE VE İSPANYA LİDER

Uçakla çıkan yolcu sayısı

Alman federal istatistik ofisi Destatis verilerine göre; Almanya’dan yurt dışı çıkışlar 2022 yılı Ocak-Mart döneminde %353 arttı. 2022 yılında ülkeden havayolu firmalarıyla yurt dışına yapılan uçuşlar 2 milyondan 9,4 milyona çıktı. İspanya ve Türkiye en çok uçulan ülkeler oldu.

Türkiye’ye uçuş talebi

Turizmdatabank’ın haberine göre Alman turistlerin en çok tercih ettiği destinasyonlar arasında İspanya ilk sırayı aldı. Uçakla gelen yolcu sayısı %436 artarak 1,6 milyonu geçti. Türkiye’ye uçaklarla yapılan çıkışlar da %192 artarak 913 bine yükseldi.

Rakiplerin durumu

Diğer yandan İtalya’ya yönelen Alman turist ve ziyaretçi sayısı %698 artarak 551 bine, Yunanistan’a %414 artarak 211 bine çıktı. Fransa’ya olan havayolu yolcu çıkışları da %784 artarak 389 bine ulaştı. Mısır’a olan çıkışlar da %939 artarak 239 bin oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hilton Türkiye’de 100 otele ulaştı

Bu dönemde Balear Adaları %335, Antalya %453 ve Kanarya Adaları da %444 büyüdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türkiye Avrupa’da en ekonomik ülke
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hilton Türkiye’de 100 otele ulaştı
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER