24.3 C
Antalya
Cuma, Mayıs 20, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Bakan Mehmet Nuri Ersoy “Ortak dil kültür ve sanattır” dedi

AKM’de ilk uluslararası sergi Bakan Ersoy’un katılımıyla açıldı

Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) “Birlikte Var Olmak” temalı uluslararası ilk sergi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla açıldı. Sanat projesi 10 ülkeden 20 sanatçıyı bir araya getirdi. Açılış töreninde konuşan Ersoy, “Dünya genelinde ortak dil, kültür ve sanattır. Böyle sergiler, hep birlikte var olmanın öneminin herkese ulaşmasına katkı sağlıyor” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Beyoğlu Belediyesi katkılarıyla İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde “Birlikte Var Olmak” isimli sergi açıldı. AKM’deki ilk uluslararası sanat projesi olan sergide Tabularasa Transnational Art Platform’u tarafından 10 ülkeden, 20 sanatçı bir araya geldi.

Çağdaş sanatın farklı disiplin ve farklı jenerasyonlarından Türkiye izleyicisiyle ilk defa buluşacak sanatçıların ‘Birlikte Var Olmak/Coexistence’ teması üzerine ürettikleri eserler 24 Şubat’a kadar AKM Galeri’de sergilenecek.

Serginin açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, serginin küratörü Beste Gürsu, sanatçılar ve ziyaretçiler katıldı. Bakan Ersoy, sergiyi gezerek eserlere ilişkin bilgi aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bakan Ersoy: Bu sezonda hedefimiz 500 bin ABD'li turist

“Dünya genelinde ortak dil de kültür ve sanattır”

Açılışta sergiye ilişkin konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “10 ayrı ülkeden 20 sanatçının buluşmasıyla oluşturulan bir sergi, eserler birlikte var olmak üzerine kurgulanmış. Ben olmaktan biz olmanın öneminin vurgulandığı bir sergi. Böyle sergiler, dünyada hep birlikte var olmanın öneminin kültür ve sanatla herkese ulaşmasına katkı sağlıyor. Dünya şu anda ekolojik yıkımla da karşı karşıya buradan çıkış yolu herkesin bunun farkında olmasını sağlamaktır. Zaten dünya genelinde ortak dil de kültür ve sanattır. Ayrıca AKM’de çok uluslu katılımın olduğu bir serginin olması da bizim için önemli. AKM dünyanın sayılı kültür merkezlerinden biri ve pandeminin yavaşlamasıyla ilkbahardan itibaren çok daha büyük uluslararası organizasyonlar gerçekleşecek. Çağdaş sanatta farklı disiplinler bir araya gelerek farklı bir sunum oluşturmuş, güzel yani bu. Sergi, dünyanın karşı karşıya kaldığı ekolojik yıkım ve bununla savaş konusundaki iletişimi de vurguluyor olması çok etkili, gayet başarılı buldum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ATF ve Hellootel 2022 Uluslararası Acenteciler Forumu başladı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ATF ve Hellootel 2022 Uluslararası Acenteciler Forumu başladı

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise “Özellikle bu değişimi görmek isteyen gençlerimizi davet ediyorum” dedi. Sergide yer alan sanatçılar ise şöyle:

  • Almanya’dan Desire Moheb-Zandi
  • Bosna Hersek’ten Safet Zec
  • Fransa’dan Dominic Virtosu
  • Hollanda’dan Ruud van Empel
  • İtalya’dan Giovanni Casellato
  • Katar’dan Ali Hassan
  • Kore’den Kang Dong Hyun
  • Nijerya’dan Dotun Popoola
  • Rusya’dan Lev Khesin
  • Türkiye’den Emrah Yücel, Emre Namyeter, Göksu Gül, Günnur Özsoy, Kadir Akyol, Mercan Dede, Ouchhh, Raşit Altun, Server Demirtaş, Sinan Demirtaş, Timur Kerim İncedayı

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ATF ve Hellootel 2022 Uluslararası Acenteciler Forumu başladı
Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER