32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Detur İskandinavya’da satışlarını %80 arttırdı

Detur Global satış performansını artırdı, kaliteli ürünleriyle İskandinavya’da fark yarattı.

Avrupa’nın en büyük tur operatörlerinden Detur Global, ayrıcalıklı ürünleri ve Türkiye deneyimiyle İskandinavya pazarında öne çıkıyor. Erken rezervasyon döneminde de başarılı bir yükseliş grafiği yakalayan turizm markası, satışlarını pandemi öncesine göre yüzde 80 artırdı.

Turizm sektörü yoğun pandemi gündeminin ardından Rusya ve Ukrayna gerilimiyle yeniden hareketli günler yaşıyor. Turizm şirketleri mevcut planlarında revizyona giderken dünyanın konuştuğu politik-ekonomik gelişmelerin tatil taleplerine nasıl yansıyacağı da merak konusu. Avrupa’nın önde gelen tur operatörlerinden Detur Global ise uzmanı olduğu İskandinavya pazarına gerek deneyimi gerekse ayrıcalıklı ürün paketleriyle damgasını vurmuş durumda. Erken rezervasyon dönemi satışlarında 2019 rakamlarının çok üzerinde artış yakalayan tur operatörünün 2022 yaz sezonu öncesi son satış performansını Detur Global Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CMO) Yiğit Tezel değerlendirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anex Tour ve İntourist'ten yeni kombine tur teklifleri

“Erken rezervasyonda yüzde 80 artış yakaladık”

Avrupa’nın doğusunda yaşanan gelişmelerin de etkisiyle İskandinavya pazarındaki bazı tur operatörlerinin kapasitelerinde azaltmaya gittiklerini belirten Yiğit Tezel şunları söyledi: “Detur Global olarak biz bu süreçte pozisyonumuzu koruduk. Türkiye satışlarımız diğer tur operatörlerinin üzerinde devam ediyor. Şubat ayının ortalarına kadar 2019 satışlarımızın yüzde 80 üzerine çıktık. Bu dönemde çok başarılı bir yükseliş grafiği yakaladığımızı söyleyebilirim. Ukrayna’da yaşanan gelişmeler görece olarak satışları etkiledi ancak bizim özellikle Türkiye’ye dönük satışlarımız 2019 seviyelerinde devam ediyor. Detur’un Türkiye’deki gücü ve kaliteli ürün çeşitliliği satış hızımızı korumamızı sağladı. Bu süreçte iptal veya ertelemenin çok az olduğunu söyleyebilirim. Gelişmeler doğrultusunda ‘son dakika’ taleplerin yine öne çıkacağı bir sezon yaşayacağımız düşüncesindeyim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Detur Global'in 2022 hedefi 180 bin turist
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Detur Global'den otellere özel ödül

“Seyahat pazarında kartlar yeniden dağıldı”

Ekonomik kriz, pandemi ve savaşın dünya ekonomisine ve turizme etkisini değerlendiren Tezel, “Özellikle Kuzey Avrupa’da pandemi sonrası bir normalleşme sürecine geçildiğini görüyoruz. Avrupa’da ekonomik krize bağlı enflasyondaki artışın tatil taleplerini olumsuz etkilemediği kanısındayım. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gelişmelerin ise henüz turizm sezonuna nasıl yansıyacağı noktasında elimizde net bir bilgi yok. Evet mevcut siyasi iklim turizmcilerin istemediği bir havada ama iyimser her türlü diplomatik gelişme, mutlaka turizm endüstrisine ve dolayısıyla bekleyen taleplere olumlu yansıyacaktır. Şunu da unutmayalım ki pandemiyle beraber dünya seyahat pazarında kartlar yeniden dağıldı. Bu yeni duruma en iyi şekilde adapte olan güçlenerek yoluna devam edecektir. Detur Global stratejik olarak tüm hazırlıklarını geleceğe dönük yapıyor” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anex Tour ve İntourist'ten yeni kombine tur teklifleri
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER