32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Fransa pazarından Türkiye talebi arttı

Fransa’da yayınlanan Orchestra Barometer verilerine göre; çevrimiçi ve çevrimdışı acente seyahat satışlarında Mayıs 2022’de 2019’a kıyasla %46 artış yakalandı. Ukrayna’daki savaşa ve tüm ekonomide olduğu gibi turizmde fiyat enflasyonuna rağmen, Fransızlar tatile yöneliyor.

Fransa’da Türkiye tatil satışları

En çok talep gören destinasyonlar arasında Yunanistan, İspanya, Fransa Tunus, Türkiye ve Fas yükseliyor. Türkiye satıi cirolarında % 75 ve ortalama fiyatlarda % 18 artışla en çok tercih edilen 5. Destinasyon oldu. Türkiye yıl başında 15.sıradaydı.

Turizm Databank’ın haberine göre toplam satış açısından % 77 artışla ilk sırada Yunanistan yer alırken, onu % 101 artışla İspanya izledi. Fransa % 53 ve Tunus da % 64 yükselişle onları izliyor. Fas ve Mısır da ilk 10’da yer alırken İtalya % 10 düşüş gösterdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bodrum'da turist hareketliliği başladı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türkiye'de Rus bir ailenin tatil maliyetleri ne kadar?
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Alltours Türkiye'de ağırlığını arttırıyor
İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER