23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

İspanya’da KDV indirimi bekleniyor

İspanya’da turizmciler, 2019’a rakamlarına ulaşabilmek için otellerde geçici olarak indirimli KDV talebinde bulundu. Birleşik Krallık, Almanya, Yunanistan veya Norveç gibi farklı Avrupa ülkeleri tarafından ele alınan önlemleri içeren “Turizm Sektörünü Teşvik Etme Planı” uygulamaya hazır.

İspanya’da enflasyon

Ülkede, Competur ittifakı konaklama sektörünü destekleyecek ve şirketlerin rekabet güçlerini yeniden kazanmalarını sağlayacak önlemler talep ediyor. Enflasyondaki artış, Yunanistan veya Fransa gibi ülkelerden şirketlere kıyasla rekabet gücünü kaybeden sektöre zarar veriyor. 2019’a kıyasla 200.000’e yakın ve daha fazla iş kaybı oldu.

Turizm Sektörünü Geliştirme Planı

Competur ittifakının üyeleri olan İspanya Otelcilik ve İspanya Oteller ve Turist Konaklama Konfederasyonu (CEHAT) tarafından sağlanan veriler olumsuz yönde seyir ederken, Competur İttifakı hükümeti, 2019’daki istihdam yaratma ve rekabet edebilirlik rakamlarını geri kazanmasını sağlayacak Turizm Sektörünü Geliştirme Planı uygulamaya çağırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Almanya'dan çıkışlarda Türkiye ve İspanya lider

Pandemiyle birlikte turizm sektörü 2021’de iş hacminde 2019’a kıyasla 63,4 milyar Avro ve pandeminin başlamasından önceki dönemlere kıyasla 42,4 milyar Avro gelir kaybetti. 2019’da otel endüstrisi İspanya GSYİH’sının %6,4’ünü oluşturmasına ve turizm sektörünün bir bütün olarak %12,5’e ulaşmasına rağmen, 2020’de her iki rakam da sırasıyla %3,5 ve %5,5’e düştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk turizminin rakibi İspanya 25 milyonu aştı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kruvaziyer pazarı 4 milyarı aşacak
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER