23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Komisyondan açıklama: AB Rus turiste kapıları açacak

Avrupa Birliği Turizm Komisyonu İcra Direktörü Eduardo Santander “Avrupa Birliği bu sezon sınırlarını Rusya’dan gelen turistlere açabilir.” dedi. Ayrıca Rus turistlerin Avrupa’ya özgürce seyahat edebilmelerindeki tek engelin Sputnik V aşısının AB tarafından tescil edilmesi olduğunu vurguladı. Santander Omicron varyantının yayılmaması için yapılan kısıtlamalar nedeniyle durumun karmaşık hale geldiğini açıkladı.

“Rusların %74’ünün Avrupa’ya seyahat ettiğini ve bu durumun Avrupa için büyük önem taşıdığını biliyoruz” diyen Santander, bahar aylarında Rus turistlerin AB ülkelerine seyahatlerinin serbest olmasını umduklarını da sözlerine ekledi.

Daha önce İsrail’in, Sputnik V aşısı olan Rus turistlerin ülkeye girişine izin verdiğini duyurmuştu.

İsrail makamları, ülkeyi seyahat etmek isteyenlerin Rus aşısı Sputnik V de dahil olmak üzere İsrail tarafından tanınan aşıyı olduktan en az 14 gün sonra ülkeyi ziyaret edebileceğini, aynı zamanda giriş yapanların kişisel sağlık bilgilerini içeren bir çevrimiçi başvuru formunu kalkıştan 48 saat önce doldurmaları gerekeceğini aktarırken, ek olarak kayıt sırasında 6 aydan daha erken olmamak kaydıyla aşı sertifikası ve yola çıkmadan 72 saat önce yapılan bir negatif PCR testi belgesi istendiğini de vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusların 2022 yaz sezonu tatil planları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Profesyonellerden bayramın şifreleri
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER