32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Kruvaziyer pazarı 4 milyarı aşacak

KRUVAZİYER PAZARI 4 MİLYARI AŞACAK

Kruvaziyer pazarı yeni gemilerle büyüyecek

Önümüzdeki beş yıl içinde 75 yeni gemiyi bünyesine katacak Dünya kruvaziyer sektörünün 2022-2026 döneminde hızlı bir büyüme yaşayarak, 2026 yılına kadar 4 milyar Avroluk gelir bandını aşması bekleniyor.

2026 tahmini

Technavio tarafından yürütülen çalışmaya göre kruvaziyer turizm pazarının 2022-2026 döneminde ciddi bir büyüme yaşayacağı belirtildi. Bu tahminde güçlü küresel ekonomik toparlanma etkili olurken, yüksek gelirli yolcuların kruvaziyer turizmindeki büyümeyi yönlendireceği vurgulandı. Öte yandan turistlerin aynı seyahatte, birden fazla destinasyonu ziyaret etme eğiliminde artış bekleniyor.

75 yeni gemi geliyor

Önümüzdeki beş yıl içinde, kruvaziyer endüstrisine, 75 yeni gemi eklemesi bekleniyor. Cruise Industry News’e gore, 2027 yılına kadar, denizcilik şirketlerinin 24’ü sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ile çalışacak 75’e kadar gemi alması bekleniyor. Böylece 270 gemiden oluşan mevcut dünya filosu %27 artmış olacak. Dünya filosuna yapılan yeni eklemelerin toplam değeri 48,5 milyar dolar olurken, 170 bin yeni yer eklenecek. Var olan filo ile 2019’da 29,7 milyon yolcu taşınmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  QM AWARDS için geri sayım başladı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Güney Kore'de tatile ilgi arttı
GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER