23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

otellerde istihdam

En son Ekim ayında edinilen bilgi ve verilere göre otellerin istihdam kaynaklarında büyük bir artış gözlenmiştir.

Konaklamada çalışanların sayısı

Turizmdatabank’ın SGK verilerinden edindiği bilgilere göre; Konaklama sektöründe işverenler dahil çalışanların sayısı 2021 ekimde % 15,8 arttı. Geçen yılın aynı döneminde sektördeki kişi sayısı 320.370 iken, Ekim ayındaki artışla birlikte bu sayı 371.008 kişiye ulaştı.Turizmde çalışan toplam sigortalıÖte yandan 2021 yılının Ekim ayında turizmde çalışan toplam sigortalı sayısı da % 11,3 artarak 1.113 bin kişiden 1.239 bin kişiye çıktı. İstihdam artışı; Yiyecek İçecek Hizmetlerinde % 12,5 Seyahat Ac.Tur Op.Hizm.de % 9,9 artarken, Spor, Eğl.Dinl.Faal’de % 2,6 ve Havayolunda % 0,9 daraldı.Otellerde sigortalı olarak çalışanların ortalama günlük kazançları ise Ekim ayında % 26,7 artarak 146,5 TL’den 185,7 TL’ye yükseldi.Turizmde çalışan sayısı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kruvaziyer pazarı 4 milyarı aşacak
2020 2021 Değişim
Turizm Çalışanı 1.113.014 1.239.336 11,3
Türkiye Çalışanı 14.998.852 16.275.150 8,5
Turizmin Payı (Yüzdelik) 7,42 7,61 2,6

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ATF & Hellootel Forumu otelcilere ilaç gibi geldi
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kızılotlu otel yöneticileri Crystal Admiral'de buluştu
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER