33.4 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Rus muhabirden Türkiye’de tatil değerlendirmesi

Rus muhabirden Türkiye’de tatil değerlendirmesi

ATOR muhabiri Mayıs tatilleri için Türkiye’yi ziyaret etti. Turistlerin artık Antalya otellerinde “ultra her şey dahil” ile nasıl dinlendiğini, orada Ruslara nasıl davrandıklarını, otellerde “covid” kısıtlamalarından geriye kalanları, Rus kartlarıyla ödemelerde neler olduğunu ve genel olarak – bir paket tur olduğunu anlatıyoruz. Türkiye’ye verdiğiniz paraya değer.

Mayıs ayının hafta sonu muhabirimiz Xanadu Resort High Class otelinde dinlendi, OTI Hotels & Resorts zincirinin (sadece Coral Travel tur operatörü tarafından Rusya’da temsil edilen ) temsilcileriyle sohbet etti, Antalya’nın tarihi merkezini ve iş merkezini ziyaret etti. Tatil beldesindeki yerel alışveriş merkezlerine, kafelere, eczanelere, marketlere, bankalara gitti.

Artık Türkiye’yi (ve daha özel olarak Antalya’yı) bir yaz tatili destinasyonu olarak gören Rus turistleri ilgilendiren en yaygın soruları yanıtlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusya'dan İzmir uçuşları arttırıldı

Türkiye’de covid kısıtlamaları ile mevcut durum nasıl? Turistler otelde maske takmak zorunda mı kalacaklar yoksa aşı ve testlerle ilgili belge mi isteyecekler?

“Seni zorlamazlar. Bütün bunlar uzun zamandır Türkiye’de iptal edildi. Uçuş sırasında, giriş için “covid” belgeleri her seferinde zaten isteniyor. Turistler için neredeyse sıfır kısıtlamaya bakılırsa, Türkiye’nin kendi içinde hiçbir pandemi yok.

Örnek olarak Xanadu Oteli’ni kullanarak (ve burası üst düzey bir otel, Türkiye’deki bu tür tesisler devlet düzenlemelerine son derece katı bir şekilde uyuyor), artık turistlerin pandemi öncesi ile aynı şekilde dinlendiğine ikna olduk. Restoranlardaki kapalı vitrinler geçmişte kaldı: turistler açık büfeden yemekleri eskisi gibi alıyorlar. Otellerin hiçbir yerinde maske zorunlu değil. Plajdaki şezlonglar pandemi öncesi gibi “normal”. Dezenfektanlar ve sosyal mesafe ile ilgili neredeyse tüm hatırlatmalar kaldırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  EasyJet Türkiye uçuşlarını arttırdı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bu yıl 100 çalışandan 64'ü tatil planı yaptı
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER